MİLLET KAZANDI, HAYIRLI OLSUN!


Bu makale 2017-04-20 19:30:15 eklenmiş ve 1219 kez görüntülenmiştir.
Muhammed Tunç

MİLLET KAZANDI, HAYIRLI OLSUN!

Tarihi referandum sürecini alnımızın akıyla tamamlamış bulunuyoruz. Her şeyden öte bu süreci kazasız belasız geçirebildiğimiz için rabbimize hamd etmek istiyorum. Çünkü tek bir insanın yaşama hakkı her şeyden daha önemlidir.

Gelelim referandum oylamasındaki gözlemlerime. Bence bu halkoylamasının bir kazananı ve bir de kahramanı var. Kazananı, şüphesiz ki milletin ta kendisidir. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte her iki tarafta çeşitli açıklamalar yaptı. Özellikle Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın kucaklayıcı konuşmaları seksen milyonu kapsıyordu. Tercihleri farklı olan (en yüksek) iki zıt ilin beraber kazandığını belirtmesi takdire şayandı. Doğrusu böylesi siyasi bir nezaket bütün dünyaya örnek oldu.

Aynı zamanda bu halkoylamasının bir de kahramanı var. O kahraman ki, içerideki bütün terör örgütlerinin ortak düşmanı, dışarıdaki sözde dostlarımızın ise hazımsızlık sebebi. Ve yine o kahraman ki, dünya mazlumlarının yegâne umudu. Şahsında barındırdığı bu vasıfları yazınca akla gelen ilk ve tek isim şüphesiz ki, Cumhurbaşkanımız sn. Recep Tayyip Erdoğan’dır. Evet, bu halkoylamasının tek kahramanı cumhurun başkanıdır. Özetleyecek olursak; bu seçimin kazananı cumhur, kahramanı ise başkanı olmuştur.

Gelelim diğer meseleye. Unutmayın ki, bu ülke bir muz cumhuriyeti değildir. Yine bu ülke, baharıyla yok olacak bir Arap ülkesi de değildir. Bu ülke, demokrasisi güçlü bir hukuk devletidir.   Yapılan seçimlerin kaideleri de kanunla daha önceden belirtilmiş ve korunmuştur. Kimsenin şahsi emelleri ve amaçları için özel değişiklik yapılmaz, yapılamaz.

Halk oylamasında istediğiniz sonucu alamamış olabilirsiniz. Bu sonuçlar, seçimleri kabul etmeme lüksünü barındırmaz. Bu, elli milyonu aşkın bir seçmen kitlesine hakarettir. Kimsenin de halkı kaosa, kargaşaya ve anarşizme sevk etme hakkı ve haddi yoktur. Bunu herkes böyle bilmeli.

Kim ne yaparsa yapsın, ne kadar para harcarsa harcasın, boş. Bu ülkenin aziz milleti bir bütün olarak kalmaya devam edecektir. Kimsenin bizi parçalamaya ve yok etmeye gücü yetmeyecektir. Rabbimiz, gücümüze güç, birliğimize dirlik katsın.      

Bu sonuçların milletimize, devletimize ve dünyadaki bütün mazlum coğrafyaya hayırlar getirmesini diliyorum. Özel gayretlerinden dolayı Cumhurbaşkanımızı ve Başbakanımızı da ayrıca tebrik etmek istiyorum. Bir sonraki yazımızda buluşmak üzere hayırla kalın…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
İlhaber Gazetesi Web Sitesi
© Copyright 2013 İlkhaber Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

sex shop istanbul   sex shop   seks shop   usa sex toys   seks shop istanbul   seks shop istanbul   seks shop istanbul   vibratör   realistik penis   realistik vibratör   gay sex shop   bdsm   anal vibratör   belden bağlamalı   strapon   zenci vibratör   sex makinesı   pet shop   iç giyim   jartiyer iç giyim   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri