Neler oluyor bize
Süreyya Uri

Neler oluyor bize

Bu içerik 101 kez okundu.

 

Gün geçmiyor ki bir şiddet olayı yaşanmasın, birilerinin canı yanmasın. Gün geçmiyor ki sudan sebeplerle kavgalar başlamasın ve bu kavgalar vahşete dönüşmesin...

Böyle değildik biz.. Komşumuzun acısını acımız bilirdik, mutluluğuna ortak olurduk. Karıncayı incitmezken biz, nasıl oldu da şiddete bu kadar gömüldük.. bu kadar kan döker olduk? Böyle değildik biz..

Önceki gün yine bir aileden 5 kişi aynı evin içinde kendi yakınları tarafından öldürüldü. Öldüren şahıs sonra da intihar etti ve ölenlerin sayısı 6’ya yükseldi...

Oldu mu yani? değdi mi? bu ölüm en başta da sana yakıştı mı?

Hani birini sevmiştin.. hani evlenecektin.. mutluluk yemini etmiştin belki..

Ailen karşı çıktı diye mi oldu bütün bunlar? Varsın karşı çıksınlar yok muydu bir çıkar yolu, içine şiddet karışmadan çözülmez miydi bu düğüm? Geriye kocaman bir “Ahh!”, kocaman bir “Vah!” demekten başka bir şey kalmadı bize?

Ya ailesi? Ne olurdu? çocuklarının yüreğinde büyüttüğü sevgiye karşı çıkmasalardı.. hatta destekleselerdi.. ne olurdu?

Bugün Çiğdem Akça bir açıklama yapmış “Aileler çocuklarının kararlarına saygı duymalı” diye. Evet ben de gerçekten yürekten katılıyorum. Ne güzel bir açıklama. Keşke bütün aileler çocuklarının kararlarına saygı duyabilse.. keşke bütün toplum birbirine saygı duyabilse, keşke bütün dünya birbirine saygı duyabilse... Ne güzel olurdu. Hayat bir başka güzel olurdu, yaşamak  zevk olurdu.. Sadece bu saygı şiddet oranlarını çok aşağılara çekebilirdi. Önceki gün ölen 6 kişi bugün çok mutlu yaşardı belki, hatta o mutluluğa başkaları da ortak olur, mutluluğun resmi büyür, herkesi etkilerdi..

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti