hediye patlayan kutu

El ele tutuşmaya engel yok
Murat Yıldırım

El ele tutuşmaya engel yok

Bu içerik 125 kez okundu.

El ele tutuşmaya engel yok


Biz de öyle yapacağız. 16 Mayıs’ta el ele tutuşacağız. Toplum gönüllüsü kadınlar, hayatlarında hiç çıkmadıkları podyuma, özel gereksinimli çocukların elinden tutarak çıkıp mankenlik yapacaklar. Aslında yapacakları iş profesyonel mankenlerden çok daha zor bir olay. Çünkü hem yürüyüşünüzü kontrol edeceksiniz, hem kıyafetinizi güzel taşıyacaksınız, hem de elinden tuttuğunuz özel çocuğun ritmine ayak uyduracaksınız. Kolay değil yani.

Ama bizim hanımlar öylesine içten, gönülden olaya dahil oldular ki tüm bu zorlukları aşacaklarından eminim. Ayça Katlav ,Ayşegül Milli, Ayşin Tatlıtuğ, Belkıs Azınç Genç, Beyza Aksan, Bikem Uludağ Cemre Aydın, Demet Bilici, Derya Çağlar Usta, Duygu Civan, Emine Erdem, Funda Altundamla, Gizem Geylani,  Hazal Şen, Kübra Akkaş, Maha Daas,  Mina Yenice, Nigar Ataman, Nihan Baycık, Serap Sezer Tenikeci, Sibel Esmek, Sinem Alıravcı, Sumru Şen, Pınar Cavlak, Talya Civan, Yasemin Kutlu Varan ve Özge Berfu Kaya gibi önemli isimler şimdi bir 23 Nisan şenliğine hazırlanan çocukların heyecanını taşıyorlar. Hepsine gönülden teşekkür ediyorum.

El ele tutuşmakla kalmayacağız elbette. Dans ta edeceğiz. Önce Erol Güncek Akademi, özel çocuklarla bir dans gösterisi sunacak. Sonra hepimiz birlikte dans edeceğiz. Şimdiden cıvıl cıvıl şarkıların bulunduğu listeler hazırlanıyor bile. Böylesi güzel ve özel çocuklara biz de güzel ve özel bir gece hazırlıyoruz. Uzaktan bakıp “Ah, vah” demek yok. “Ver elini” demek var, el ele gönül gönüle coşmak var. Karamsarlık yok, umut var. Eleştiri yok hoşgörü var. Ego yok, hepimiz var.

15 Mayıs’ta muhteşem bir podyum kuruluyor. Markafabric, inanılmaz bir görsel şov hazırlıyor. Tasarımcımız Ertan Kayıtken, 5 kişilik ekibiyle harıl harıl kostüm tasarımlarını hazırlıyor. Çevre düzenlemesi, stantlar, muhteşem ikramlarla 16 Mayıs akşamı Atlı Spor Kulübü’nü festival alanına çevireceğiz. Heyecanlıyız elbet. Ama daha çok mutluyuz.

Dahası önemli projeler var. Şimdi buradan yazmayım. 16 Mayıs’ta Artı Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Fatoş Başak Şen, toplanan bağışları hangi projelerde kullanacağımızı hepimize açıklayacak. Defileden sonra “Aman ne güzel yürüdük” deyip eve kapanmayacağız. Bu çocuklar için daha çok şey yapacağız.

Ve ben bir kez daha “İyi bir iş yapmışım” demenin mutluluğunu yaşayacağım.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama