hediye patlayan kutu

ÇGC Ödülleri
Murat Yıldırım

ÇGC Ödülleri

Bu içerik 85 kez okundu.

ÇGC Ödülleri

 

 

Murat YILDIRIM

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin her yıl geleneksel olarak verdiği basın ödüllerini eleştirdiğim çok olmuştur. Özellikle çok sayıda arkadaşımıza ödül verilmesinin, yarışmayı anlamından uzaklaştırdığını, hatır gönül işine dönüştüğünü yazmışlığım da vardır. Ancak bu seneki yarışmanın ödülleri açıklandığında “Bu kez tamam” dedim. Çünkü her dalda sadece 1 kişiye ödül verilmiş, hak edenler ödüllerini almış ve yarışma amacına ulaşmış. Ben ödül alan eserleri görmedim ancak ödül alan isimlere baktığımda “Hak yerini bulmuş” diyebildim. Öncelikle ödül alan tüm arkadaşlarımı, kardeşlerimi ve ağabeylerimi kutluyorum. Geçmiş yıllarda birkaç kez ödül lan birisi olarak, bunun anlamını, çalışanın motivasyonunu yükseltmesini ve onur duyacağın bir hatıranın evinin bir köşesinde durmasının verdiği hazzı iyi biliyorum.

Ödül alan meslektaşlarımın çoğunu yakından tanıyorum. Ve sadece meslekleriyle değil, kişilikleri, duruşları, saygınlıkları itibariyle de bu ödülü hak ettiklerini düşünüyorum. Değerli büyüklerimiz, örnek aldığımız isimler Kurtar Çakın ve Samih Azmi Ezer, her zaman bize bu meslekte örnek olmuş ve hep saygın kalmış isimlerdir. Onur ödülleri onlara çok yakışıyor bence. Ayrıca kutlamak istediğim iki isim var. Bunlardan birincisi Başak Ordu’dur. İlk stajyerlik deneyimini Utku Sağılır ve benim yanımda yapan Başak Ordu’nun 2 ödül birden alması beni hiç şaşırtmadı. Başak Ordu’yu çok daha iyi yerlerde göreceğinizden emin olabilirsiniz. Ben bu işi biliyorsam bu dediğim olacaktır. İkinci isim Hüseyin Azar. Bu ismi ayrıca yazmamın nedeni kendi emeği, çabası ile piyasaya sunduğu gayet şık bir gazete ve şık bir dergi olan Vip Bussınes’la daha ikinci sayısında ödül almış olmasıdır.

Aslında tüm arkadaşlarımı ayrıca tek tek yazıp kutlamak istiyorum ama yazamıyorum. Çünkü şu anda kullanmak zorunda kaldığım bilgisayar q klavye ben daha fazla harf arayamayacağım.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama