Ağlamak neye yarar?
Murat Yıldırım

Ağlamak neye yarar?

Bu içerik 139 kez okundu.
Reklam

 

Son zamanlarda moda oldu sanki. Üniversite sınavına girmek isteyen gençler, nedense sınava geç kalıyor, sınav kapısında tartışmalar yaşanıyor, sonra kapılar yüzlerine kapanıyor ve kendilerine haksızlık edildiğini düşünen genç arkadaşlar hüngür ağlıyor.

Öncelikle belirtmek istiyorum ki, bu gençlerin gözyaşları beni hiç etkilemiyor ve sadece sorumsuzluklarının bir göstergesi olarak bana yansıyor. Bir kere, yılda bir kez yapılan ve ne yazık ki hayati önem taşıyan böyle bir sınava geç kalmak için çok rahat olmak gerekir. Sınav günü, sınav yeri, sınav saati ve kapıların ne zaman kapatılacağı aylar öncesinden belli olan bir sınava geç kalmak hangi mantıkla açıklanabilir? Üstelik sınav saati, sabahın köründe değil, herkesin rahat rahat hazırlanabileceği, kahvaltısını yapabileceği ve ulaşım imkanlarından rahatça faydalanarak yetişilebileceği bir saat.

Yıl boyunca sabahlara kadar çalışın, uykusuz kalın, sonra sınava yetişemeyin. Ki bu sınav keskin kuralları olan, kişinin özel durumuna göre esneklik taşımayan ve taşımaması gereken bir sınav. Bir kez tolerans gösterilmesi durumunda önümüzdeki yıllarda herkesin kafasına göre sınav yerine gitmesi nasıl önlenir? “Onu aldınız beni niye almıyorsunuz” sorularına nasıl cevap verilebilir?

Oysa yapılacak şey çok basit

Erken yatıp erken kalkacaksınız

 

Erken kalkan yol alır

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Eşinin mezarına giderken  asansör halatı koptu öldü
Eşinin mezarına giderken asansör halatı koptu öldü