BİRİ HARİÇ
Muhammed Tunç

BİRİ HARİÇ

Bu içerik 46 kez okundu.
Reklam

         Elimizdeyken nimetin farkına varamıyor, kıymetini de kaybedince anlıyoruz. Neden böyle oluyor, anlamıyorum. Ama kabullendiğimiz tek nokta, pişmanlığımız oluyor. Böylesi bir ruh haliyle de ramazan ayını bitiriyoruz. Ne diyelim, sağlık olsun…

Bazı İslam ülkeleri yüzünden Ramazan ayının maneviyatı ve huzuru coğrafyamıza yansımadı. Öyle gergin ve sıkıntılı bir süreç yaşandı ki…  Bir yandan Katar krizi ve İran’da yaşanılan terör saldırıları. Diğer yandan da Filistin, Yemen ve kanayan yaramız olan Suriye…

      Suriye demişken buraya bir parantez açmak istiyorum. Geçtiğimiz günlerde, İran, uzun yıllar sonra ilk defa orta menzili bir füze denemesi yaptı. Hedef olarak da ülkesindeki terör saldırılarını üstlenen Suriye’deki Deaş hedefleri oldu. Karadan karaya fırlatılan ve başarılı olan bu füzelerin menzili ise 600 km. İşte tam da bunların yaşandığı bir süreçte, Milli Savunma Bakanımız sn. Fikri Işık, S-400 füze savunma sistemine olan ihtiyacımızın acil olduğunu belirtti. En kısa zamanda bu ihtiyacın giderildiği haberlerini alırız, inşallah.

 Gelelim ülke gündemine…

İngiltere, Amerika, İsrail, Rusya, Almanya gibi büyük ülkelerden bahsedilirken bunların istihbarat teşkilatları ön planda olur. Hatta bazı ülkelerin istihbarat teşkilatları küresel bir güç haline gelmiştir. Çünkü bir ülkenin istihbaratı onun bel kemiğidir. O teşkilatın mahrem bilgileri de o ülkenin namusudur. Olay bu kadar basitken, son yıllarda bilinçli bir şekilde Milli İstihbarat Teşkilatımızı yıpratmaya çalışıyorlar. Yapmayın arkadaşlar; ayıptır, yazıktır, günahtır... Düşman, bizi bizle vuruyor ve biz de buna alet oluyoruz.

Kısa ve net bir şekilde söylüyorum ki, tarafım ve tavrım devletimden yanadır. Devletin bekası ve menfaatlerinin olduğu bir yerde politik düşünüp hareket edemem. Çünkü devlet olmazsa politikada olmaz siyasette. İstihbarat teşkilatına ait araçlarımıza kurulan bu alçak tuzağı kim yapmışsa en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Gazetecilik, devletin mahremini –yalan yanlış bir şekilde- dünyaya afişe etmek değildir. Kim bu alçaklığı yapmışsa gözünün yaşına bakılmaksızın gereken yapılmalıdır. Adalet bunu gerektirir.

 

Havalar serin ve spor yapmak keyifli olacak ki, bazıları yürüyüşe geçti. Yürüyüşte kalp krizi geçirip vefat eden CHP ilçe başkanına da rahmet diliyorum. Umarım başka acılar yaşanmadan İstanbul’a varırlar. Unutmayalım ki; “Her davanın bir lideri, her liderin bir karizması vardır. Ama biri hariç.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇÜTAM’ın konusu Yakut  Türkleri ve dilleri oldu
ÇÜTAM’ın konusu Yakut Türkleri ve dilleri oldu
"Kentsel dönüşümde kırmızı çizgimiz, hak kaybının olmaması"