Anneler babalar lütfen dikkat!
Süreyya Uri

Anneler babalar lütfen dikkat!

Bu içerik 3 kez okundu.
Reklam

Yine yaz geldi, yine çocuklarımız kanallarda, nehirlerde boğulmaya başladı. Yaz mevsiminin sadece bu nedenle  gelmesinden çok endişe ediyorum.

Adana’nın içinden geçen su kanalları,   yine kentin ortasından geçen Seyhan Nehri ve hemen yanı başımızdaki baraj gölü yüzme bilmeyenlerin sonunu hazırlıyor.

Yıllardır sularda boğularak ölüme çare olmaya çalışan belediyelerin “Yüzme bilmeyen çocuk kalmasın” sloganıyla başlattıkları yüzme kursları, boğulma nedeniyle ölümleri büyük oranda azaltsa da, ne yazık ki tamamen sona erdiremedi...

Halen yüzme bilmeyen büyükler de dahil olmak üzere, büyük oranda gençler ve çocuklar; kanallarda, Seyhan nehrinde ve baraj gölünde boğuluyor ve bu ölüm haberleri bizleri derinden üzüyor.

Adana yaz mevsiminde sıcağı  zorlu bir kent. Çocuklar serinlemek istiyor. Ama bunu yanlış yerde ve yüzme bilmeden yapmaya çalışınca sonu felaket oluyor. Geriye küçücük yaşta hayata veda eden çocuklar ve acılı aileler kalıyor. 

Bunu sona erdirmek için de ailelere, anne ve babalara büyük görev düşüyor.   Anneler babalar, lütfen çocuklarınıza zaman ayırın.  Lütfen çocuklarınızı yalnız bırakmayın. Onlara doğruyu göstermede yardımcı olun. Onları belediyelerin ücretsiz yüzme havuzlarına yönlendirerek, onları hem tehlikeden korur, hem de yaz mevsimini onlar için eğlenceye dönüştürebilirsiniz..

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi