BİZ DE ADALET İSTİYORUZ
Muhammed Tunç

BİZ DE ADALET İSTİYORUZ

Bu içerik 6 kez okundu.
Reklam

BİZ DE ADALET İSTİYORUZ

Günler oldu halen yürüyorlar, dillerinde ‘adalet’ zihinlerde ‘kargaşa’…  Adalet istiyoruz diyerek yollara düşen yüzlerce insan.

Evet, biz de adalet istiyoruz. Ama bizim adalet isteğimiz biraz farklı. Biz; vatanı, bayrağı devleti ve toprağı için kanını akıtan 249 şehidin adaletini istiyoruz. Biz; kolu ve bacağı kopan binlerce gazimize saygı duyulmasını istiyoruz. Çünkü biz, adil olmak ve hakkı savunmak zorundayız.

Ne devletimize kurşun sıktık ne de zalimlerden olduk. Bilakis devletimizin bekası için kendimizi kurşunların önüne attık. Şahadet şerbetine nail olabilmek için ise defalarca tankların altına yattık. Allah korusun aynı olay bugünde yaşansa çekinmeden aynısını yaparız. Çünkü bizim başka bir vatanımız yok…

Aynı şekilde bizim bizden başka bir dostumuz da yok.  Ne doğu medeniyeti ne de batılı müttefikler. Her biri kendi menfaat ve çıkarları doğrultusunda dost gibi görünen dostçuklar! İnanın, anlamakta sıkıntı yaşıyorum. Biz nasıl olur da kendi cumhurbaşkanımızı dış ülkelere şikâyet edebiliyoruz. Nasıl olur da ülkemizin cezalandırılmasını talep edebiliyoruz. Hiç mi akıllanmıyoruz. Hâlbuki önümüzde Irak, Suriye, Mısır ve daha nice canlı örnekler var.

Ya rabbi sen bize yardım et.  İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak etme.  15 Temmuz gecesi yaşanılan aşağılık işgal girişimini görmezden gelip 20 Temmuzu ‘sivil darbe’ olarak dillerine dolandıranlara şuur nasip eyle. Diyecek çok şey var ama susuyorum…

Şehit ve gazilerimizi unutmamak adına 15 Temmuz kurtuluş gecesini diri tutmak zorundayız.  Çeşitli aktiviteler yapılacaktır elbette. Bizde elimizden geldiğince bu aktivitelere katılıp desteklemeliyiz. En azından, o şuuru diri tutmak adına 1 hafta sürecek ‘vatan nöbetine’ yoğun bir katılım sağlayalım. Çünkü bu vatan bizim.

Ya rabbi;

Kontrollü darbe iddialarıyla şehitlerimizin pak ruhlarını incitenlerden şikâyetçiyiz. Biz, şehitlerimizin samimiyetine şahidiz. Ömer’in Ömerliğine, adı gibi bir er olduğuna, Abdullah Tayyip’in tertemiz ruhuna şahidiz. Biz, Yasin’in gözünü kırpmayışına şahidiz. Tarih, bu şahitliği altın harflerle kayıt altına alacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi