Bir kap su lütfen
Murat Yıldırım

Bir kap su lütfen

Bu içerik 109 kez okundu.
Reklam

Bir kap su lütfen


İtiraf etmeliyim ki benim önemli ölçüde köpek fobim vardı. Vardı diyorum çünkü artık yok. Nasıl kurtulduğumu anlatacağım.

Ziyapaşa Şinasi Efendi Caddesi tam bir köpek cenneti ve benim evim burada. 3 yıl onlar cenneti yaşarken ben cehennemi yaşadım. Çünkü açık açık korkuyordum. Bırakın dokunmayı, yanlarından geçemez hatta gördüğümde yolumu değiştirirdim. Bu söylediklerim hayvanları sevmediğim anlamına gelmesin. Köpekleri de kedileri de kuşları da ve tüm hayvanları seviyorum. Ancak sevmek başka, temas etmek başka. Birçok insan da örneğin küçücük bir hamam böceğinden korkar. Bu durum da bana komik gelir ama siz yaşayana sorun. Sonuçta bilimum fobilerin de kendimizce mantığı olsa bile kaçışı yok.

Ha ne diyordum nasıl yendim fobimi.. Onu anlatacaktım. Bir kere yenmek zorundaydım çünkü dedim ya oturduğum sokakta neredeyse insandan çok köpek var. Esnaf da seviyor sağolsun. Herkes kendi köpekleri gibi sokak köpeklerini sahiplenmiş, besliyorlar. Bakımlarını yapıyorlar ve büyük sevap işliyorlar. Sürekli gittiğim bir cafe var mesela. Tiyatro Cafe. Tam 4 sokak köpeğinin bakımını üstlenmiş durumdalar, onların dışında her akşam bisleme yapıyorlar. Ayrıca kendilerine ait Aleks isminde bir kurt köpekleri var. Sevgili Sibel Esmek’in çocukları hepsi sanki. Şimdi güvercinleri var cafenin tavanına yuva yapan. Yavrularını besliyorlar. Bu kadar hayvanla iç içe olunca ister istemez bir şekilde yakınlaşıyorsunuz. Sonra küçücük çocukların bile o koca koca köpekleri sevdiklerini gördüğünüzde korkacak çok da bir şey olmadığını anlıyorsunuz. Yavaş yavaş yaklaşmalar. Sahibinin öğrettiği şekilde hafif başını okşamalar. Derken şimdi hepsiyle dost oldum. Aleks, tilki, Seda, Cumali hepsi benim dostlarım oldu. Ben de besliyorum çoğu zaman.

Yakında bir köpek de ben sahiplenip eve alırsam şaşırmamak gerekir. Çok içten dostlar bu canlılar. Sevdiğinizde hemen karşılığını veriyorlar, sırnaşıyorlar, onlar da sizi seviyorlar. Bu nedenle Adana’nın bu kavurucu sıcağında en azından bir kap suyu hak ediyorlar.

Sevmesiniz de zarar vermeyin. Bir kap suyla siz de doğaya faydalı bir iş yapın, sevap kazanın. Zor bir şey değil yani.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Eşinin mezarına giderken  asansör halatı koptu öldü
Eşinin mezarına giderken asansör halatı koptu öldü