Kim hayvan
Murat Yıldırım

Kim hayvan

Bu içerik 237 kez okundu.
Reklam

 

Dünkü köşe yazımda hayvanlara olan sevgimden ve yendiğim fobilerimden bahsederken aynı günün gecesi Turgut Özal’daki bir parkta, bir köpeğin tecavüze uğradığından habersizdim. Bugün haberim oldu. Evet parkta bir masum köpek tecavüze uğradı. Üstelik 80 yaşında bir adam tarafından, daha doğrusu bir hayvan tarafından.

 Ve bu adam yani bu hayvan suçüstü yakalandı. Ancak serbest bırakıldı. Hayvanseverler öfkeli ancak elleri kolları bağlı. Çünkü serbest bırakıldı bu manyak cani. Bu nedenledir ki ismini veremezsiniz, medyada deşifre edemezsiniz. Belki serbest kalmasına kızabilirsiniz ama yasalarda köpeğe tecavüz eden manyağa şu kadar yıl hapis cezası verilir diye bir madde yok sanırım.

 Kimin aklına gelebilir ki 80 yaşında birinin parkta oynayan bir masum canlıyla bu hislerini gidermeye çalışacağını. Yasalar yeniden düzenlenmediği sürece ne kolluk kuvvetlerinin ne de mahkemenin fazlaca yapacağı bir şey yok maalesef.

Yıllarca ekranlarda sabahları gazete okuyan bir gazeteci olarak, bu ülkede tavukların, ördeklerin, eşeklerin, ineklerin, mağaza vitrinindeki cansız mankenlerin, ve hatta hatta damacana şişelerinin tecavüz haberlerini okumaktan artık midem bulanıyor. Aklım almıyor, beynim yetmiyor. Mantığım iflas durumda. Ve kafaları kurcalayan soru şu: Hayvanlara hatta damacana şişelerine tecavüz ettikten sonra aramızda dolaşan bu manyak sapıklardan çoluğumuzu çocuğumuzu nasıl koruyacağız?

 Allah korusun 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Eşinin mezarına giderken  asansör halatı koptu öldü
Eşinin mezarına giderken asansör halatı koptu öldü