Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz
Süreyya Uri

Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz

Bu içerik 10 kez okundu.
Reklam

“Darbe dönemleri bitti, kapandı artık o kara gün sayfaları” dediğimiz, darbe döneminin bittiğine bütün yüreğimizle inandığımız bir dönemde yaşadık 15 Temmuz’u, o kanlı geceyi... 240 şehit verdik o gece, 240 evladımızı yitirdik.  Adanalı ikizler Ahmet ve Mehmet Oruç da o kara gecede, o kanlı gecede şehit oldular, yüreklerimize gömüldüler, her bir şehidin acısını iliklerimize kadar hissettik, her bir şehidin acısı yüreğimizde bir daha hiç onmayacak yaralar açtı.

Beyinlerini, düşüncelerini teröre teslim eden o vicdansızlar, acımasızca kıydılar evlatlarımıza.  Daha hayat  merdiveninin ilk basamaklarındaki o genç fidanlarımızı  koparıp aldılar hayattan, öksüz bıraktılar çocuklarını, bir ömür tükenmeyecek sönmeyecek bir ateş, kor bıraktılar anaların, babaların, o gencecik eşlerin yüreklerinde..

Ölen o gencecik fidanlar bizim evlatlarımızdı. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum... Onları tam da hayatlarını yaşayacakları çağlarında, tam da bu ülkeye en verimli olacakları çağlarında  acımasızca hayattan koparan, beynini düşüncesini teröre teslim eden hainleri  lanetliyorum..

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi