hediye patlayan kutu

Atlet meselesi
Murat Yıldırım

Atlet meselesi

Bu içerik 175 kez okundu.

 

Evet yeni bir tartışma konumuz daha oldu. Benim çocukluğumda Neşe’nin kepek sorunu vardı, şimdilerde de Kemal Kılıçdaroğlu’nun atlet sorunu. Niye bu kadar büyüdü, devletin en üst kademesine kadar konu oldu bilemiyorum ama madem bu kadar önemli bir hal aldı bu mevzu, ben de bir iki kelam etmek istedim yani. Malum gündemi takip etmek gerekiyor.

Karavanda çekilen bir fotoğrafın gazetelere servis edilmesiyle gündeme oturdu beyaz atletler. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ailesiyle birlikte karavanda yemek yiyor, mütevazı bir sofra. Yeşil fasülye, yoğurt, pilav falan. Buraya kadar sorun yok. Ancak söz konusu Kılıçdaroğlu olunca ve sıcaktan bunalıp atletle yemek masasına oturunca sorun oluyor işte.

Baştan söylemek isterim ki, kim olursa olsun, mevkisi ne olursa olsun beyaz atletle yapılan bir paylaşım hangi mecrada olursa olsun bana son derece itici gelir. Bu, facede sıradan bir insanın paylaşımı da olabilir, gazetelerde haber şeklinde Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafı da olabilir. Görüntüde beyaz atlet varsa rahatsız edicidir, amiyane tabiriyle kıroluktur.

Ancak anladığım kadarıyla bu durumdan vazife çıkarmak isteyen hatta Kılıçdaroğlu’na iylik ettiğini düşünen bazı partili işgüzarlar özel kalması gereken fotoğrafı basına servis etmiş. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde midir değil midir bilemiyorum. Bu yönü çok da önemli değil. Önemli olan şudur. Bir parti liderinin, “Halkın Lideri” imajına oturtulması için onun atletli fotoğrafını servis etmek gerçekten de halka hakarettir. Ben şahsen liderimi şık görmek, örnek almak, beğenmek isterim. Halka inmeyi, beyaz atletle özdeşleştirmek son derece sığ duruyor, amacına da ulaşmıyor. Yani “Halk” deyince sizin aklınıza beyaz atletle yemek yiyen bir profil mi geliyor? Ya da böyle bir profille mi özdeşleştirilmeli “Halk” dediğiniz, saygı duyduğunuz kitle.

Keşke Kemal Kılıçdaroğlu, bir deniz kenarında şortla, üstünde atlet falan da olmadan karpuz , peynir ekmek falan yeseydi. O zaman hem görüntü bu kadar rahatsız etmezdi hem de halkla biraz daha benzerlik oluşturulmuş olurdu.

 

Ama beyaz atlet olmazdı ve olmadı…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama