Aşk böyle bir şey mi?
Oben Yılmaz

Aşk böyle bir şey mi?

Bu içerik 122 kez okundu.
Reklam

Aşk böyle bir şey mi?


Aşk ile ilgili resim yapamayan ben elbette, aşk ile ilgili yazı yazmayacağım. Haddimi bilenlerdenim. Lakin ne olmadığını yazabilirim sanırım. Bunu düşünmeme neden olan şey sabah erken saate haber bültenlerinde karşılaştığım bir haber oldu. Vatan Şaşmaz’ın katledildiği ekranlarda yüzümüze yapıştırılıp durdu. Çıkmaması gereken görüntüler çıktı. Ailesi zerre düşünülmemiş, sevenler göz ardına bırakılmıştı. Konu iki kişinin geçmişte yaşadığı ilişkiye çevrildi. Adamın aşkı bitmiş, yeni yaşam kurmuş. Kadın hissiyatı kangrene dönüşmüştü. Kadın vazgeçememiş, kendini iyileştirmek yerine (ki belki iyileştiremedi) kangrenin tüm vücuduna yayılmasına izin vermiştir. Şimdi şu ekranlara yapıştırılan başlığa bir bakalım. “Aşk cinayeti”. Aşk böyle bir şey mi? Başkasının yaşamına son verecek portatif bir kudrete sahip olmak mı? Kendine ait olmayan bir şeyi başkalarından mahrum etmek mi? Daha çok yiyeceği lokmayı boğazına tıkamak, seveceği kadına dokunmasına engel olmak, yavrusunun kokusunu beklemek, dostlarıyla kahkahasını çalmak kimin haddine.

Aşk bu ise; Aşık Veysel’in karısı kendisini terk ederken, sırf kimseye muhtaç olmasın diye kadının çarığına para koyan adamın duygusu ne peki?

Bu olayda beni rahatsız eden çok şey var. Özellikle hemcinslerimin “E evli adam otel odasına niye gitti?” Niye, neden, niçin ne önemi var? Bir insan öldürülüyor ve bir kadın yaşamına son veriyor. Ahlak bekçiliği yapacak fütursuzluğa hangimiz sahibiz? Günümüzde ahlak olgusu kişinin kendi dışında herkeste yoksun gibi davrananlara sesleniyorum. Siz de herkes gibi her gün eşinizi sevdiğinizi o sanal alemlerde iç geçirerek (dış sesiniz ayıplama oluyor ama) seyrediyorsunuz. Yaşamı çok ak pak yaşıyormuş gibi yapmayı kesin bence. Şiraze bu bir kayar ucunun nerede biteceğini kestiremezsiniz. Bu hafta konuyu nerede bitireceğimi inanın ben de bilmiyorum. Bildiğim bir şey varsa aşk böyle bir şey değil.

Şuna da değinmeden geçersem kendime ters düşmüş olurum. Basına otel odasındaki dehşetin görsel yayınını veren kişiye sesleniyorum. Yine alt belleğin seni şaşırttı be arkadaşım. O basına verdiğin kare “erotik bir kaçamak” değil. Bir eşin, bir babanın, bir evladın katledilişi. Ve bir kadının yok oluşu. Sen yatağında yatarken aile kızılca kıyamet görüntüleri unutmayacaklar. Bil istedim.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Eşinin mezarına giderken  asansör halatı koptu öldü
Eşinin mezarına giderken asansör halatı koptu öldü