Öğretmeni değil servis şoförünü seçin
Murat Yıldırım

Öğretmeni değil servis şoförünü seçin

Bu içerik 134 kez okundu.
Reklam

 

Okulların başlamasına az bir süre kaldı ancak skandallar daha önce patlak verdi. Servis şoförleriyle ilgili haberlere yansıyan görüntüler ve detaylar olayın ne kadar vahim boyutlarda olduğunu gözler önüne serdi. Tabi bu ilk değil, anlaşılan son da olmayacak. Daha önce de büyük skandallar yaşandı ve görünen o ki ilerleyen süreçte de yine yeni vahim olaylar bizi bekliyor.

Aileler, öğretmen seçimi konusunda son derece hassas. Özellikle özel okullarda bu durum abartılı boyutlara ulaşabiliyor. Öğretmenin tecrübesi, daha önce okuttuğu çocukların başarıları, sınavlarda sınıfının ne derece başarı grafiği yakaladığı, hatta erkek ya da kadın olması bile aileler için önemli kıstaslar. Elbette ki ailelerin çocukları ve onların geleceği konusunda hassas davranmaları kadar normal bir durum olamaz. Ancak anlaşılıyor ki, öğretmeni  sorgulayan veliler, aynı hassasiyeti okul servisleri konusunda göstermiyor ya da gösteremiyor.

Şimdi işini layıkıyla yerine getiren servis şoförlerini tenzih ederek sorunu biraz açalım.

Parasal anlamda bile büyük sıkıntı olan servis konusu, bir de o servisi kullanan bazı suç makineleri sayesinde son derece önemli bir konu haline dönüşüyor. En son İstanbul Ümraniye’de, okul bahçesinde, çocukların kayıt olduğu sırada servis görevlileri arasında çıkan kavgada silahlar konuşuyor. Şimdilik 1 ölü 3 ağır yaralı var. Şöyle de diyebiliriz, bir okulun bahçesinde çocuklar kayıt yaptırırken mafya çatışmasına tanık oluyorlar. Ve bu kişilerin suç dosyalarına bakıldığında insanın aklını kaybedesi geliyor. Çocuğa tecavüz var, uyuşturucu bağımlılığı var, taciz var, hırsızlık var. Ne ararsan var kısacası. Ve bu kişiler çocuğunuzu emanet ettiğiniz servis şoförleri. Bunun yanı sıra servislerde unutulan ve havasızlıktan hayatını kaybeden çocukların haberleri de henüz güncelliğini yitirmedi.

Peki buna neden önlem alınamıyor? Neden her önüne gelen servis kullanabiliyor. Suç dosyası hayli kabarık olan bu insanlara çocuklar nasıl emanet edilebiliyor?

Sorumlu kim?

 

Daha da önemlisi yaptırım ne? 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Eşinin mezarına giderken  asansör halatı koptu öldü
Eşinin mezarına giderken asansör halatı koptu öldü