TATİLLER GÜZELDİR
Ceylan Ümay Öğrü

TATİLLER GÜZELDİR

Bu içerik 22 kez okundu.
Reklam

 

      Tatil bitti kimisi evinde akrabaları ve yakınlarıyla tatili geçirirken, kimisi de tatil beldelerinde yılın yorgunluğunu üzerinden atmayı tercih etti. Bayram tatil süresinin 10 gün olması iç turizmi canlandırdı. Bunun geri dönüşümü pekala kısa sürede yansıyacaktır.

      Türkiye Seyahat Acentalar birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy , bayram tatilinin 10 gün olması ve rezervasyon sayısının artmasıyla yaklaşık olarak 1 milyon kişinin tatil yaptığını belirtti. Bunun da 1 milyar liralık hacim oluşturduğunu belirtti. Ve bu hacim artışı ile  Türk turizminin güç topladığını ifade etti.

     Tatiller güzeldir, uzun süreli tatiller daha güzeldir ancak bunun bir de geri dönüşü vardır; çalışanlar için tatil sonrası işbaşı yapmak egenin serin sularından Afyon’un kaplıca sularına girmek gibi bir şok etkisine sebep olur ki etkisinden kurtulmak ya da alışmak zaman alır.

 

      Bir daha ki bayram tatili için önümüzde uzun zaman varken çalışmaya odaklanalım gelecek tatillerin hakkını vermek için şimdiden sıkı çalışalım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi