TEOG Bilmecesi
Murat Yıldırım

TEOG Bilmecesi

Bu içerik 70 kez okundu.
Reklam

 

Yıllar önce dönemin Başbakanı Tansu Çiller, kimsenin beklemediği bir sırada kameraların karşısına geçmiş ve üniversite sınavının kaldırıldığını açıklamıştı.  İki gün önce de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TEOG’un kalkması gerektiğini söyledi. Kısa süre sonra da Başbakan Binali Yıldırım sınavın kaldırıldığını açıkladı.

Sınavların kaldırılmasına yönelik açıklamalar elbette başta öğrenciler olmak üzere, aileleri ve velileri de mutlu ediyor. Tüm hayatı sınavlara endekslenmiş bir eğitim yapısında ve toplumda sağlıklı bireylerin yetişmesi son derece zor. Sürekli derslere ve testlere gömülen genç bireylerin sosyal yönlerini geliştirmelerini ya da yeteneklerini sergilemelerini beklemek de hayal olsa gerek.

Ancak bir ülkenin eğitim sisteminin bu kadar kısa sürelerle değiştirilmesi ne kadar sağlıklıdır? Daha ben TEOG’un açılımının ne olduğunu yeni öğrenmişken sınav kaldırıldı. Daha önce de SBS, OKS vs. vardı. Değişen sisteme çocukların ve öğretmenlerin yetişebilmesi bir hayli güç.

Şimdi sorun şu: Sınav kaldırıldığına göre bugüne kadar sınava giren, gece gündüz kendi deyimleriyle inekleyen, tüm sosyal hayatlarından özveride bulunan öğrenci ve ailelerinin suçu ne? Ya da bu sene Kasım ayında sınava gireceğini düşünerek aynı tempoda hazırlanan çocuğun içine düştüğü hayal kırıklığı nasıl onarılacak? Başarıyı okul yönetimlerinin değerlendirmesi torpil, ve kayırmacayı beraberinde getirmeyecek mi?

Ve bu Kasım ayında sınav yapılacak mı yapılmayacak mı? Bunun yanıtı da Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi ve Kasım ayında sınavın yapılmayacağı açıklandı.

 

Umarım herkes için hayırlı olur. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Eşinin mezarına giderken  asansör halatı koptu öldü
Eşinin mezarına giderken asansör halatı koptu öldü