hediye patlayan kutu

Galleria aklandı mı?
Murat Yıldırım

Galleria aklandı mı?

Bu içerik 256 kez okundu.

 

Yıllar önce hayatımıza giren ve hepimizin neredeyse hergün ziyaret ettiği Galleria İş Merkezi ve çevresi daha sonra iki belediye başkanının karşılıklı inadına kurban gitti ve neredeyse Adana’nın dışladığı bir bölge haline geldi. Öyle ki çoğu zaman işimiz düşse de o bölgeden geçmeye korkar olduk. Bağımlıların ya da farklı cinsel kimlikleri olan kişilerin mekanı olarak aklımızda yer etti. Bu nedenle kiralar oldukça düştü. İş yerleri için fiyat anlamında cazip olsa da genel anlamda Galleria çok kan kaybetti. Kanal A Televizyonu’nun iş Galleria’nın çehresini değiştireceği iddia edildi ancak bu yayın kurulu da böylesi bir değişim için yeterli olmadı. Birçok kişinin ekmek kapısı olarak gördüğü, önemli markaların mağaza açmak için yarıştığı Galleria bu misyonu uzun süre sürdüremedi.

Galleria tam hayatımızdan çıkmıştı ki Portakal çiçeği Karnavalı ile yeniden hayatımıza girdi. Şinasi Efendi’de yapılan etkinlikler ve stantlar Galleria çevresine taşınınca uzun süre tartışıldı. Önemli kesim karnavala mesafeli yaklaştı. Kimileri ise uğramadı bile. Ancak yüzlerce standın açıldığı, ekonomik anlamdan yüzlerce insanın maddi katkı sağladığı karnaval başarılı geçti ve  herhangi bir olay çıkmadı. Ve Galleria, ilk önemli organizasyondan başarıyla çıkmayı başardı. (Bu arada ben hala karnavalın Şinasi Efendi’ye kaydırılması gerektiğine inanıyorum)

Bölgenin ikinci büyük sınavı ise Rock Festivali ile oldu. Çadırını Kap Gel sloganıyla 3 gün süren festival yine bu bölgede yapıldı. Adana ve çevre illerden yaklaşık 40 bin kişinin katılım sağladığı, çok önemli rock sanatçıları ve gruplarının sahne aldığı festival, alkol tüketimine rağmen, sağlam güvenlik önlemleriyle en ufak bir pürüz yaşanmadan atlatıldı. Bu konuda Adanalı Sanatçı Umut Kuzey’e hakkını teslim etmek lazım.

Ve bugün başlayacak 24’ncü Adana Film Festivali için bu bölgede dev bir kasaba kuruldu. Yukarıda bahsettiğim iki örnekten sonra Altın koza’nın da başarıyla bu işin üstesinden geleceğine inanıyorum. Festivalin başarısı aynı zamanda Galleria’nın aklanması anlamına gelecek. Ve eskiden olduğu gibi Adanalılar, bundan böyle de korkmadan çekinmeden bu bölgede gezinebilecek, piknik yapabilecek ve Adana’nın güzelliklerinden faydalanmaya devam edecek.

 

Emeği geçen herkese teşekkürler. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama