AH ŞU YOLLARIMIZ!
ZEKERİYA ŞAHİN

AH ŞU YOLLARIMIZ!

Bu içerik 109 kez okundu.

 

Adana yıllardan beri doğudan göç almasıyla bilinen bir kent. Doğudan gelen vatandaşlar kendi kültürlerini de taşıyıp yaşamlarını sürdürüyor. Son yıllarda Suriyeli mültecilerin de gelmesiyle Adana gerçekten çeşitli kültürlerin harmanlandığı bir kent oldu.

Adana bir yandan bu yükün altından kalkmaya çabalarken, bir yandan da dışarıya şirin görünmenin çabasını veriyor. Özellikle belediyelerin çabalarıyla Adana bu yönde olumlu yol alıyor. Birbirini kovalayan festivaller ve diğer aktiviteler Adana’nın öne çıkmasına omuz veren çabalar olarak dikkat çekiyor.

Böyle çabalar içerisinde yol almaya çalışan Adana, bir çok cadde ve sokaklarında ise estetik bakımından ne yazık ki olumsuz bir görüntü veriyor. İnternet hizmetleri ya da bir başka hizmet için yollara açılan kanallar, sağa sola saçılan toprak ve çakıl taşları hem vatandaşları ve hem de sürücüleri üzüyor. Bubi tuzakları gibi yollarda oluşan çukurlar sürücülerin korkulu düşü oluyor.

Belediye başkanları yollarda oluşan bu olumsuzlukları görmüyorlar mı? Kabloları taşımak için yollarda yapılan çalışmalar elbette olacaktır. Ama bu kesilip de açılan kanallar neden kapatılmaz. Asfaltı kesen firma bu yerleri neden kapatıp da üzerine standartlara uygun asfaltı dökmez?

Bunları görünce de her vatandaş gibi biz de “Ah şu yollarımız!” demeden geçemiyoruz.  

Adana bir yandan kültürel yollarla atılım yapmak istiyor ama, yollarımızda ki bu çirkin ve olumsuz görüntüler bu çabanın önünde koca bir engel gibi duruyor.

 

Belediye başkanları bu yol senin, bu yol benim demeden ortak akılla hareket ederek gerek caddelerde ve gerekse mahalle aralarında ki bu çirkinliğe bir son verecek çalışmalara yağmurlu günler gelmeden bir an önce başlamalı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti