Lezzetin festivali Adana’da…
Emre Ekici

Lezzetin festivali Adana’da…

Bu içerik 38 kez okundu.
Reklam

Lezzetin festivali Adana’da…

Tüm hazırlıklar yapıldı. Herşey tamam. Adana Kebabı, şalgam, ciğer, bici bici ve daha nice Adana lezzetlerinin en hasını yemek istiyorsanız Adana Lezzet Festivali’ne hepiniz bekliyoruz.

Evet. Nihayetinde zamanı geldi. Adana Lezzet Festivali bugün başlıyor. Ancak asıl etkinlikler yarın Galeria festival alanında başlıyor.

Saat 10:00’da festivalin açılışı yapılacak ve açılış mangalı kurulup ateşi yakılacak. Adanalı genç şeflerin gösterisi olacak.

Sonrasında gastro şovlar olacak. Ana sahnede yer alacak gastro şovlarda Hazer Ameni, Aydın Demir, Ali Ronay, Yunus Emre Akkor, Sahrap Soysal, Asuman Kerkez, Aydan Üstkanat, Ebru Baykara Demir gibi ünlü şefler ve yıldızı parlayan yeni şeflerden etkinlik alanında gastro şovlar izlenecek. Tüm bunların yanında söyleşi ve paneller düzenlenecek.

İçli köfte yapımı ve incelikleri, kebap, sarımsaklı köfte, Adana güveci ve kısır yapımı gibi atölye çalışmaları yer alacak.

Adana’nın lezzetleriyle ön plana çıkan restoran ve lokantaları, sokak lezzetleri, üniversitelerin gastronomi bölümleri, belediyeler, Adana el sanatlarından ürünler ve üreticiler yaklaşık 70 stant ile festival alanında yerini alacak.

Kebap, şalgam, bici bici, içli köfte, cezerye gibi Adana’nın meşhur lezzetleriyle birlikte, aynı zamanda börek, hamburger, pizza gibi ulusal ve uluslararası yemeklerde festival da yerini alacak tatmadan gitmeyin.

Ayrıca Cumartesi akşamı Turgay Başyayla ve Ahmet Selçuk İlkan’ın konserlerini de unutmayın.

Daha ne olsun. Haydi Lezzet Festivali’ne…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi