Kimin umurunda olur dolar?
Süreyya Uri

Kimin umurunda olur dolar?

Bu içerik 18 kez okundu.
Reklam

Kimin umurunda olur dolar?

 

 

 

Bir günde yükselen döviz, karşısında sadece piyasalar değil döviz ile işi olan herkes şaşırıp kaldı.  Döviz ile mal ve hizmet alımı yapanlar, hammadde alanlar, işi gereği ticaretini döviz üzerinden yapanlar; yani bir şekilde döviz ile iş yapanlar şu günlerde düşünceli..

Zorunlu döviz kullananları, hammaddelerini yurt dışından almak zorunda olanları ayrı tutuyorum. Ama, Türkiye içinde olup da  özellikle de hizmet karşılığını döviz cinsi üzerinden değerlendirip, fiyatlandıranlara sözüm. Bizim ülkemizde, bizim para cinsimiz dururken başka bir ülkenin parasıyla yapılan fiyatlandırmalar doğrusu beni derinden üzüyor. Hangi ülkede yaşıyoruz. Türkiye’de değil mi? O halde ülkemizin sınırları içindeki tüm fiyatlandırmalar Türk Lirası üzerinden yapılmalı bana göre. Kimi şehirlerde kiralar, kimi okullarda eğitim ücretleri,  kimi işletmelerde kurslar, otellerde oda fiyatları, vs, vs işler ABD Dolar’ı, EURO üzerinden  işlem görüyorsa, bu işe bir son verilmesi gerekir. Yetkililerin bu işe çözüm bulması gerekir diye düşünüyorum.  Benim ülkemde benim para birimim ile borçlanılmalı veya para kazanılmalı. Değişimin aracı benim liram olmalı.

Mal ve hizmet alımı  ABD Dolar’ı, EURO veya başka herhangi bir döviz kuru üzerinden yapılmamış olsaydı kimin umurunda olurdu dolar düşmüş çıkmış, EURO düşmüş çıkmış..  kimin umurunda?

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi