Mobilya fuarı bereketi…
Serhat Şanlı

Mobilya fuarı bereketi…

Bu içerik 13 kez okundu.
Reklam

Mobilya fuarı bereketi…

Geçtiğimiz hafta ilimizde 11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı yapıldı. İsrail, Dubai, Umman, Ürdün, Hindistan, Lübnan, Filistin ülkelerinden mobilya sektörü temsilcileri gelip iş bağlantıları yaptı.

Türkiye’nin klasik mobilya iskeleti üretiminin yüzde 10’unu Çukurova bölgemiz karşılıyor. Bu demek oluyor ki, Çukurova mobilyada iddialı bir bölge. Belki de bu bölgede yaşayan birçok insan bunu bilmiyor.

Zaten fuarlar bölgede üretilen ürünleri tanıtımına en fazla katkı koyan çalışmalardır. Bu yıl yapılan 11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı da bunu bariz bir şekilde ortaya çıkardı.

Çünkü fuar sonrası ziyaret ve yapılan iş bağlantılarına baktığımız zaman söylediklerimizi doğrulayacaktır.

Evet. 3-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen 11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı, 6 günde 40 bin 422 kişi tarafından ziyaret edildi. Ayrıca, fuarda 15 ülkeden 200 yurt dışı alım heyeti firmalarla buluştu.

Geçtiğimiz yılın rakamlarına bakacak olursak, 13 ülkeden 180'i yabancı profesyonel ziyaretçi olmak üzere toplam 36 bin 750 yerli ziyaretçi fuara katılmıştı. Bu yıl, 15 ülkeden 200'ü yabancı profesyonel ziyaretçi olmak üzere 40 bin 422 ziyaretçinin katılması her geçen yıl fuara olana katılımın arttığını görüyoruz. Bu da kentimiz için önemli bir haber demektir. Fuarların devamını diliyoruz.

Ayrıca küçük bir nota daha değinelim. Önümüzdeki yıl yapılacak olan 12. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı 25-30 Eylül 2018 tarihlerinde TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapılacak.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muhtar maaşı ihtiyaç sahiplerine
Muhtar maaşı ihtiyaç sahiplerine
Ulusal Cerrahi Onkoloji Sempozyumunun ilki Adana’da yapıldı
Ulusal Cerrahi Onkoloji Sempozyumunun ilki Adana’da yapıldı