hediye patlayan kutu

SAYENİZDE, İÇİMİ KUŞLAR YEDİ!
Oben Yılmaz

SAYENİZDE, İÇİMİ KUŞLAR YEDİ!

Bu içerik 107 kez okundu.

SAYENİZDE, İÇİMİ KUŞLAR YEDİ!

Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı Avrupa şampiyonu oldu!

Türkiye'nin ev sahipliğinde yapılan Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Avrupa Şampiyonası'nın final karşılaşmasında Türkiye, İngiltere'yi 2-1 yenerek şampiyon oldu.”

Futboldan anlamayan bir kadın olarak, üste yazan başlık elbette bana ait değil. Fakat bundan sonra göğüs kafesimi parçalayarak çıkan duyguların her bir dirhemi bana, bize ait. Futbol hakkında bildiğim tek şey hep sporcuların aldığı akıl almaz rakamlar oldu. Anlam veremediğim ve veremeyeceğim bir durum bu. Yine bilmeden sadece tahmin yürüterek şampiyon olan Ampute Futbol Takımın bu rakamlarının yanından bile geçemediğini tahmin edebiliyorum.

Bir haberde, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, yaptığı açıklamada, şartların oluşmaması nedeniyle devletin ödül yönetmenliğinden yararlanamayan milli takım sporcularını, halkın ödüllendirdiğini söyledi.

Kıt aklımla şunu da biliyorum ki, ülkemde politikacılar ve futbolcular kadar fahiş fiyatlarla mesleğini icra eden başka bir sektör yok! Ne icra ettikleri de tartışılır ya, kimler için bunu dediğimi anladınız siz…

Şimdi diyeceksiniz ki; zengin-züğürt ikilemine çok takılmışsın. Takıldım evet! Takıldığım sadece bu değil ki. Basının sporu sadece üç takımdan ibaret görmesi, futbol dışında bir alanı spordan ve başarıdan saymaması da rahatsız ediyor beni.

Neyse kadınlığımı kucağıma alıp anladığım ve hissettiklerimden bahsetmek istiyorum biraz. Haberi ilk aldığımda “kırık hava” nın orta yerindeydim. Önce tanımlayamadığım burun sızısı yaşadım. Engellerinden dolayı mı? Elbette değil! Bu adamlar durup dururken bu başarıya imza atmamışlardı elbet. Yılların emeği, azmi, mesaisi vardı. Ve bunlardan bir haber yaşamışız. Bu aşamaya gelene kadar basamakları takip edememiş, destek verememişiz. Bu basının, devletin olduğu kadar bizim de yoksunluğumuz. Birincil yakının olmadığı sürece her şeye duyarsız kalan insancıklar haline geldik. Konuyu toparlamak istiyorum. İçim kadar, aklım, kalemim de dağınık bugün. Heyecanıma, ince sızıma, sevincime verin lütfen.

Çelikten omurgaya sahip bu adamlar, bunca yıldır verdikleri savaşı bizlerle paylaşmış, onlara ortak olmamıza izin vermişlerdir. Yıllardır içlerinde tuttukları kuşları gökyüzüne savurmuşlardır! Bu gece göğüs kafesimi ikiye yardınız, KUŞLARINIZLA İÇİMİ YEDİNİZ! Bu mutluluğu, gururu bana bizlere yaşattığınız için, minnetle eğiliyorum önünüzde. Ve geç te olsa açıklanan kişi başı 1 milyon TL tutarındaki ödülünüzü güle güle harcayın diyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama