ANKARA İÇİN TİRYAKİ!
Bahri ÇOLPAN

ANKARA İÇİN TİRYAKİ!

Bu içerik 16 kez okundu.
Reklam

ANKARA İÇİN TİRYAKİ!

 

 

Merhaba kıymetli okurlar. Size 15 yıl öncesinde yaşadığımız bir hatırayı ve bu hatıradan günümüz Ankara’sına götürmek istiyorum.

 

“Yıl 2002, güzel şehrimiz Osmaniye’nin vilayet oluşunun 6. yılı. Yeni kurulan bir şehir olmamız hasebiyle bir hayli eksikliklerimiz var.

 

O sıralar iktidarda, DSP, MHP ve ANAP’tan  oluşan koalisyon hükümeti var. Valimiz ise, İsmail Fırat. Ve valimizin birbirinden kıymetli yardımcıları vardı. O vali yardımcılarından biri de, şuanki Ankara Altındağ Belediye Başkanı sn. Veysel Tiryaki’ydi.

 

Her koalisyon hükümetinde olduğu gibi o dönemde koalisyon çatırdıyor ve nihayetinde erken seçim kararı aldılar. Tabi, seçim sonucunda hepsi barajın altında kaldı. Yeni kurulan Ak Parti’de tek başına iktidar olarak hükümeti kurdular.

 

Hükümet kurulduğu sıralar, yeni valiler kararnamesi çıkacağı haberleri düştü... O haberlerden sonrasında Ordu vilayetinden bir çok gazeteci arkadaşım beni aradı. Ve vali yardımcımız sn. Veysel Tiryaki beyin, Ordu Valisi olarak atanacağı, bu kararın imzası için Cumhurbaşkanının önüne gideceğini söylediler.

 

Tabi sonrasında; ne oldu, kim ve hangi güç ortalığı karıştırdı bilemiyorum ama sn. Tiryakinin valiliğini engellediler.

 

Bir müddet sonra, Veysel beyin Ankara Altındağ belediye başkan adayı olduğunu öğrenip mutlu olmuştuk. Hele, hele seçimi kazanınca kendim kazanmış gibi sevinmiştim.”

 

Aradan yıllar geçmesine rağmen Veysel bey buraları, Osmaniye’yi hiç bir zaman unutmadı. Buraya olan ilgisi ve duyarlılığından dolayı bütün Osmaniye halkı adına çok teşekkürlerimi sunar, saygılarımızı iletiyorum.

 

Gelelim bugüne;

 

Veysel bey iki dönemdir Altındağ Belediye başkanlığı  görevini son derece başarılı bir şekilde yerine getiriyor. Altındağ’da yaptığı başarılı hizmetleriyle adeta tarih yazıyor, gönüllere taht kuruyor. Kendisinin ne derece başarılı ve kul hakkına riayet eden bir idareci olduğu, Osmaniye’deki görevinde de net bir şekilde belli oluyordu.

 

Bu kıymetli devlet adamının ismi, şimdide Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçiyor. Yılların verdiği tecrübemi referans alarak diyorum ki; Ak Partinin en doğru seçimi olacaktır. Çünkü sn. Tiryaki, donanımı, viyon sahibi oluşu ve çalışkanlığıyla bunu çok öncesinden ispatlamıştır. Ayrıca Altındağ ilçesinde yapmış olduğu tarihe not düştüğü eserler kendisini net bir şekilde ortaya koyuyor.

 

Diyeceğim o ki, Altındağ ilçesi artık Veysel beye dar gelmeye başlamıştır...

 

Akparti, Ankara’da seçimleri son derece kolay ve rahat bir şekilde geçirmek istiyorsa, sn. Tiryaki bunun için biçilmiş kaftandır. Hem aldığı devlet terbiyesi hem de belediyecilikte yapmış olduğu sayısız eserler, kendisini Büyükşehir belediye başkanlığı için yabancılık çekmemesine vesile olacaktır. Çünkü kendisinde en çok sevdiğim yanı, çalışma ve zor işleri başarmaktaki gayreti.

 

Son olarak, ismi Osmaniyelilerin gönlünde taht kuran Veysel beye sonsuz başarılar diliyorum. Osmaniye’den Ankara’ya uzanan gönül birlikteliğimizin daha da güçlenerek devam etmesini diliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi