AKYED’DEN AŞURE ETKİNLİĞİ

Akkapı Kültür Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’nce (AKYED) düzenlenen Aşure Etkinliği, Vali Mustafa Büyük’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

AKYED’DEN AŞURE ETKİNLİĞİ

ADANA (İHA) - Muharrem Ayı dolayısıyla AKYED binasının bahçesinde düzenlenen aşure etkinliğine Vali Mustafa Büyük’ün yanı sıra İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Alevi Platformu Dönem Başkanı Murtaza Moroğlu, AKYED Başkanı Haşim Turaçtemur, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, dernek yöneticileri ve üyeleri ile vatandaşlar katıldı.
Etkinliğin açış konuşmasını yapan AKYED Başkanı Haşim Turaçtemur, Vali Büyük’ün şahsında tüm katılımcılara teşekkür etti. AKYED Başkanı Turaçtemur konuşmasını, ”Din, dil ve ırk ayrımı yapmadan tüm insanları sevgiyle kucaklamak, paylaşımcılık ve özveri bizim olmazsa olmazlarımızdır. Bizim anlayışımızda kin ve nefrete asla yer yoktur” sözleriyle noktaladı.
Vali Mustafa Büyük ise, bu güzel ve anlamlı günde dernek yöneticileri ve üyeleriyle bir arada bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Hem kültürel ve hem dini birikimler itibariyle toplumun her kesiminin, Muharrem ayına yönelik olarak büyük hassasiyet taşıdığına dikkat çeken Vali Büyük “Bu hassasiyeti her boyutuyla yaşamaya gayret etmemiz gerek. Günümüz dünyasında evrensel değerler ölçeğinde her insan değerlidir. Ülkemizin her ferdi de birinci sınıf vatandaştır. Düşüncesi ve kültürü ne olursa olsun saygıyla karşılanması gerekir. Toplumun her kesiminin, inanç değerleri itibariyle de bütünleştiği konu Ehl-i Beyt sevgisidir. Bu vesileyle geleceğin, bizler için çok daha mutlu ve huzurlu olacağını dile getirirken, sizlerin talep ve beklentilerini karşılamak için elimizden gelen çabayı göstereceğimizi belirtmek istiyorum. Hep beraberiz. Can dostuz ve daima birlikteyiz” diye konuştu.
Konuşması sık sık alkışlanan Vali Büyük’ün, birlik ve beraberliği daha çok güçlendirecek bu tür etkinliklerin her zaman destekçisi olacaklarını vurguladığı etkinlik, davetlilere ve katılımcılara aşure ikram edilmesiyle son buldu.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2