AVUKA, 41. SERGİSİNİ KUŞADASI’NDA AÇIYOR

AVUKA, 41. SERGİSİNİ KUŞADASI’NDA AÇIYOR

HABER MERKEZİ – İLKHABER Gazetesi Mardin Temsilcisi Adnan Avuka, kişisel fotoğraf sergisini Aydın’ın ilçesi Kuşadası’nda açıyor. Kuşadası Belediyesi tarafından davet edilen Avuka, kişisel sergisini  17 Kasım 2014 tarihinde “Medeniyetler Şahri Mardin”, “ Hoşgörüler Diyarı Mardin” ve “Mardin’de yaşam” ile “Merhaba Hasankeyf” fotoğraflarını bu kez de Kuşadası’nda fotoğraf sevenlerle buluşturacak.

Gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Adnan Avuka, Mardin’in tanıtımı adına gerçekleştirilen böyle bir organizasyonda hazır bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, şunları söyledi:

”Turizm sevdalısı Suud Ağaoğlu, bir ay önce Kuşadası’nda görev yapan Gazeteci İskender Avcı ile beni Mardin’deki tarihi Sürürhan tesislerinde tanıştırdı. Ben İskender beye kitabımı hediye ettim. İskender bey bana”Bak birçok ilde ve uluslararası fotoğraf sergilerini açtığını gördüm. Niçin Kuşadası’nda açmıyorsunuz?” demesi üzerine “Bana teklif gelirse seve seve açarım”dedim. Kendisi Kuşadası’na gider gitmez Belediye başkanı Özer Kayalı beyle görüştü ve bana teklif geldi. Ben de kabul ettim. Açılış 17 Kasım 2014 tarihinde olacak. 22 Kasım tarihine kadar açık kalacak. Beni bu konuda destekleyen Kuşadası Belediyesi ile hemşehrimiz Suud Ağaoğlu beye destek teşekkür ederim. Sergilerim devam edecek. Mardin layık olduğu yere gelecektir. Turizm alanında hizmetlerim devam edecek. Yeter ki bana destek olsunlar.”

Gazeteci ve fotoğraf sanatçısı arkadaşımız Adnan Avuka Mardin‘i tanıtan son sergisini 23 Eylül 2014 tarihinde Amasya’da açmıştı.

Avuka, ülke genelinde 41 fotoğraf, uluslararası ise 10 ülkede fotoğraf sergisi açmıştı. Suriye Arap Cumhluriyeti Halep ve Şam’da  3 defa, Mısır Kahire’de bir defa, Avusturya’da  iki defa, ABD’de bir defa Irak’ta bir kez fotoğraf sergisini açmıştı. 

Avuka’nın kişisel fotoğraf sergisi Kuşadası’nda İbramaki Sanat Galerisi’nde sergilenecek

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2014, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2