banner6

Bölge turizmini canlandırmaya yönelik konferans düzenlendi

Adana’da İngilizce turizm konferansı düzenlendi. Düzenlenen konferansta tercümanlar çeviri yaptı.

Bölge turizmini canlandırmaya  yönelik konferans düzenlendi

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Turizm Haftası kapsamında Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) tarafından, “Tarihten Günümüze Sirkeli, Anavarza, Magarsus ve Tepebağ” konulu konferans düzenlendi.

Adana’nın Merkez Yüreğir İlçesi Seyhan Mahallesi’nde bulunan Ramazanoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak, İsviçre Bern Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Miroslav Novak katıldı. Novak konferansa Türkçe, İngilizce ve Arapça selam vererek başladı. İngilizce verilen konferansta üç tercüman görev yaptı.

İsviçre Bern Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Miroslav Novak, konferansın amacının bölge turizmini canlandırmak için neler yapılabilineceğine yönelik olduğunu söyledi. Kilikya bölgesindeki ilk bulgulardan bahseden Novak, hazırladığı sunumu dinleyicilerle paylaştı.

Sunumda haritalar ve çeşitli bilgilere yer veren Novak, “Birkaç haritamız var. Bu haritalarda Kilikya, Anadolu ve Kıbrıs bölgeleri yer alıyor. Sizlere bu konuları anlatacağım. Çukurova bölgesindeki yerlerimizi göreceğiz. Ticari ve tarihi bölgelerden bahsedeceğiz.” dedi. Novak daha sonra sunumunu gerçekleştirdi.

Konferansa Adana Vali Yardımcısı Halis Arslan ve Kültür ve Turizm Müdür Vekili Nuh Yıldız, Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası Yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.


 


 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2014, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER