banner6

ÇETİN: TİYATRO HAYATTIR

16. DT Sabancı Adana Tiyatro Festivali’nin açılışına katılan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Tiyatro hayattır ve biz Çukurova’ya tiyatroyla hayat vereceğiz” diye konuştu.

ÇETİN: TİYATRO HAYATTIR

ADANA (İLKHABER) Sabancı Holding bünyesindeki Sabancı Vakfı tarafından düzenlenen 16. Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nin açılış etkinliğini izleyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Tüm zamanların en büyük şairi Shakespeare’in de dediği gibi tüm dünya bir sahne ve tüm erkekler ile kadınlar birer oyuncu değil mi? Evet, tiyatro hayattır ve Adana Sabancı ailesine minnettardır. 16’ncı yılında olmasına karşın bu festival uluslararası niteliğiyle tiyatro dünyasına ciddi, kalıcı ve görkemli bir katkı yapmaktadır” dedi.

 

TİYATRO FESTİVALİ YAPACAĞIZ

 

Seyhan Nehri’nde 16.’sı gerçekleştirilen DT Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nin açılış törenine, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Yaşam Boyu Onur Ödülü alan Zaliha Berksoy, DT Genel Müdürü Mustafa Kurt, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile birlikte katılan Başkan Çetin, “Biz de Çukurova Belediyesi olarak farklı bir anlayışla ulusal tiyatro festivali yapacağız” dedi.

 

SANATIN ADRESİ DE ÇUKUROVA

 

Eşi Ayşe Çetin’le birlikte 16. DT Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali etkinliğini izleyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Çukurova’yı kültür sanat, festivaller ve şenlikler kenti yapacağımıza dair hem söz verdik hem de bu yönde projeler hazırladık. Bu akşam görüyoruz ki Adana tiyatro için ayakta. Biz Çukurova’yı sanatın, kültürün, edebiyatın ve tiyatronun adresi yapmaya kararlıyız. Çukurovalı tiyatroyla nefes alacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2014, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42