banner6

El emeği göz nuru ürünler

El emeği göz nuru ürünler

Bayram BULUT

Özel haber

ADANA (İLKHABER)-2. Çukurova Ahşap İşleme Makineleri ve Çukurova Mobilya Yan Sanayi Fuarları renkli görüntülere sahne oldu. Fuarda yer alan bazı firmaların getirdiği ürünler vatandaşların ilgi odağı olurken, bu ürünler ile fotoğraf çektirmek isteyenler adeta birbirleriyle yarıştı.

Birbirinden ilginç ürünleri fuara getiren bir Antakya Firması oldu. Yetkin Ahşap Ürünleri isimli firma yetkilileri, Ortadoğu ülkelerinde gördükleri özel el işçiliğiyle yapılmış ürünleri alarak stantlarına koydu. Bu ürünlerin arasında en dikkat çekici olanı, avını yakalayan kartal figürüne sahip ahşap işleme ile, tamamen ağaç köklerinden yapılmış köşe takımı oldu.

AVINI YAKALAYAN KARTAL FİGÜRÜ

Avını yakalayan ahşap kartal figüründe o kadar çok detay düşünülmüş ki, gerçeğinin tıpa tıp aynısı yapılmış. Tırnağından tüylerine, gözlerinden, gagasına, pençesine kadar tüm ayrıntıları ele alınmış bu ürünün tahminen 6 ay gibi bir sürede tamamlandığı belirtildi. Görenleri kendisine hayran bırakan ahşaptan avını yakalayan kartal figürü ile fotoğraf çektirmek istenler adeta birbirleriyle yarıştı.

EL EMEĞİ GÖZ NURU

Her detayı düşünülen ahşap kartalı detaylı inceleyen vatandaşlar, fiyatını da sormayı ihmal etmedi. El emeği göz nuru olan bu ürünün fiyatının ise 5 Bin Lira olduğu öğrenildi. Bu özel ürüne bir de sehpa yapıldığı görüldü. Bazı vatandaşlar kartalın fiyatını pahalı bulurken, bazı vatandaşların ise bu ürüne çok emek verildiğini ve bu emeğe göre istenen rakamın az bile olduğunu savundu.

AĞAÇ KÖKLERİNDEN KÖŞE TAKIMI

Ağaç köklerinden yapılmış köşe takımı da ilgi odağı olan bir başka ürün oldu. Oturakları dahi ağaç köklerinden yapılmış bu köşe takımı ilginç bir görüntüye sahip. Masası, sandalyeleri tamamen ağaç kökünden olan bu ürünün fiyatı ise, 15 Bin Lira. Birçok kişinin merakla incelediği bu ürünler Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ında ilgisini çektiği ürün oldu.

VAL İ DEMİRTAŞ DA FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve beraberinde ki heyet ile firma yetkilisi Nidal Yetkin ile bir süre sohbet etti. Ürünler hakkında bilgi alan Vali Demirtaş, ağaç köklerinden yapılmış, köşe takımına protokol mensupları ile birlikte oturup fotoğraf çektirdi.

İLGİNÇ ÜRÜNLER

Konuyla ilgili muhabirimizin sorularını yanıtlayan firma yetkilisi Nidal Yetkin, bir birinden ilginç görüntüsüyle vatandaşların ilgi odağı olan ağaç kökünden yapılmış köşe takımı ve görselliği ile insanları adeta büyüleyen el işlemesiyle yapılmış ahşap kartal figürünü Ortadoğu ülkelerinden özel olarak getirttiklerini belirtti. Nidal, tamamen el işçiliğine sahip bu ürünler hakkında bilgiler verdi.

UZAKDOĞU ÜLKELERİNDEN GELDİ

Bu ürünleri fuara renk katması için getirdiklerini belirten Nidal, “Uzak doğudan gelen ürünlerimiz var. Renk katması için bu ürünleri getirdik.  Köşe takımımız var. Fiyatı 15 Bin Lira. Dört parçadan oluşan ürünümüz köşe takımımız. Bir masa, üç sandalye. Ağacın kökünden yapılan ürünler bunlar. Tamamen el işçiliği ile yapılmış. Birde avını yakalamaya çalışan kartal figürümüz var. Masa süsü bu gerçekten orijinal el işlemesi bir ürün, çok emek verilmiş gerçekten. Fiyatı da 5 bin lira.” dedi.

DEĞİŞİK ÜRÜNLER

Nidal, insanların bu ürünleri merak ettiklerini ve incelediklerini söyledi. Ürünler ile hatıra fotoğrafları çektirenlerin bile olduğundan bahseden Nidal, insanlar değişik ürünler görmek istiyorlar. Çok şükür bizde standımız da bu ürünleri sergileme fırsatı bulduk” ifadelerini kullandı.

AHŞAP ÜRÜNLERİ İMALATINDAYIZ

Firmaları hakkında bilgiler veren Nidal, “Ahşap ürünleri imalatındayız biz.  Her türlü ahşap ürünlerini yapmaya çalışıyoruz. Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeye çalışıyoruz. 500’e yakın ayak modelimiz var.  bunun haricinde  Bin ila 1200 arasında ürünümüz var. Mobilyada tamamlayıcı ürünlerimiz var. Ayaktı çıtaydı ve benzeri tasarım ve dekorasyon yaparken ustalarımız bu ürünleri değerlendiriyorlar. Yani ahşabı sanata dönüştürüyoruz.” diye konuştu. 

DÜRÜSTLÜK VE ÇALIŞMAK

El işçiliğinin yanı sıra makinelerle de ürünler yaptıkları vurgulayan Nidal sözlerini şöyle sürdürdü;

 “Makine ile de el ile de yaptığımız ürünler var. Mesela ayakların yapımında makinelerle yapıyoruz ayrıntıları elle işliyoruz. İşlerimiz çok şükür iyi. Biz çalışıyoruz. Başarının sırrı biliyorsunuz dürüstlük samimiyet ve çok çalışmaktır. Biz buna inanarak yolumuzu belirledik ve o yolda ilerliyoruz. İlk kez fuara katıldık biraz acemiliğimiz olabilir ama bunu ileriki dönemlerde geliştireceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 10:38

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42