Erdemli’de 'Müzik Günleri' etkinliği

Erdemli’de 'Müzik Günleri' etkinliği

  MERSİN (İHA) - Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen 'Müzik Günleri  2019', 2-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi.  

  Sahil Bandı Erdemli 33 Sahnesinde performanslarını sergileyen Berceste,  Afraband, Miskin, Vaybe, Mavi, Silgi gurupları 6 gün boyunca vatandaşlarla bir  araya geldi. Her akşam saat 20.00’de sahne alan guruplar performansları ile  vatandaşlardan tam not aldı.

  Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Ayaş Antik Tiyatro Festivali, Medya  Günleri, Kısa Film Festivali, Sinema Günleri gibi projelerle kültürel ve sanatsal  alanda önemli etkinlikler düzenlediklerini belirterek, "Erdemli'yi fiziki koşullar  noktasında, eksiklerini yüzde 95 oranında tamamlayarak istediğimiz noktaya  getirdik. Tabi ki, yapacaklarımız bitmedi. Ancak bizler fiziki çalışmalarımızın  yanında kültürel ve sanatsal projelere de önem verdik. Çünkü milli ve manevi  değerlerimizi korurken ve bu değerlerimizi yeni nesillere aktarırken onlara yeni  sosyal yaşam alanları da oluşturmalıyız. Oluşturduğumuz yeni yaşam alanları ile  de ülkemize hayırlı bireyler yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda  gerçekleştirdiğimiz 'Müzik Günleri' projesi ile hem vatandaşlarımızın güzel vakit  geçirmesini hem de bu alanda yetenekli gençlerimizin ilçemiz sanatseverleriyle  buluşmasını sağladık. Programda yer alan tüm gençlerimizi tebrik ediyorum"  dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2