banner6

Evsiz vatandaşlar moral buldu

Seyhan Belediyesi ve Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği evsiz vatandaşlara sahip çıkarak, sosyalleşmeleri için çeşitli etkinlikler düzenledi. Adana’da bulunan evsiz vatandaşlar Seyhan Belediyesi’nin desteği ile otele yerleştirilmelerinin ardından morallerinin yerine gelmesi amacıyla sosyal etkinlikler yapılmaya devam ediyor.

Evsiz vatandaşlar moral buldu

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Seyhan Belediyesi ve Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği evsiz vatandaşlara sahip çıkarak, sosyalleşmeleri için çeşitli etkinlikler düzenledi.

Adana’da bulunan evsiz vatandaşlar Seyhan Belediyesi’nin desteği ile otele yerleştirilmelerinin ardından morallerinin yerine gelmesi amacıyla sosyal etkinlikler yapılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde evsiz vatandaşlar için Seyhan Belediyesi tarafından tiyatro etkinliği düzenlenmişti.

HATIRA FOTOĞRAFLARI ÇEKİLDİLER

Tiyatro izlemenin keyfini çıkartan evsiz vatandaşlar, bu etkinlikte bir nebze de olsa dertlerini, sıkıntılarını unuttu. Tiyatronun sonunda Seyhan Belediyesi Kültür Müdürlüğü ve Tiyatro Topluluğu ile hatıra fotoğrafları çektiren evsiz vatandaşlar, etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti.

KAHVALTI YAPTILAR

Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği tarafından evsiz vatandaşlara moral olması amaçlı, kahvaltı programı düzenlendi. Sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilen kahvaltı etkinliğinde Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği Başkanı Kemal Yücel tarafından evsiz vatandaşlara ikramlarda bulunuldu. Mutlulukları gözlerinden okunan evsiz vatandaşlar ikramlardan dolayı Başkan Yücel’e teşekkürlerini sundu.

ÖNEMLİYDİ

Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği Başkanı Kemal Yücel, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Evsiz arkadaşlarımızın moral ve motivasyonlarını arttırmak amacı ile sosyal ve kültürel faaliyetler devam ediyor. Seyhan Belediyesi’nin desteği ile otele yerleştirilerek soğuk kış gecelerinde korumaları sağlanan evsiz vatandaşlarımıza bu kez de tiyatro gösterisi yapıldı. Evsiz arkadaşlarımız için hazırlanan bu özel gösterimden dolayı başta Seyhan Belediye Başkanı sayın Akif Kemal Akay Bey'e, Sosyal Hizmetler Müdürü Eren Bey’e, Sosyal Hizmet Uzmanı değerli kardeşim Ömer Cihat Aydın'a, Seyhan Belediyesi Kültür Müdürlüğü ve Tiyatro Topluluğuna teşekkür ediyoruz” dedi.

KIYAFET VE AYAKKABI DESTEĞİ

Evsiz vatandaşlara kıyafet ve ayakkabı desteğinde bulunan Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği Başkanı Kemal Yücel, “Evsiz arkadaşlarımıza kıyafet alışverişi yaptık.  Değerli gönül dostlarımızın destekleri ile evsiz arkadaşlarımıza pantolon, gömlek ve tişört den oluşan kıyafet alışverişi yaptık. Bayramlık alışverişine çıkmış çocuklar gibi mutlu oldular. Öyle yıllardır sokaklarda yaşam mücadelesi veriyorlar. Genel de kullanılmış kıyafetler gidiyorlardı. Bugün ki mutlulukları görülmeye değerdi. "İnsanlık ölmemiş" dedi evsiz bir amcamız.  "Bizi görenler ya acıyarak bakarlar ya da vebalıymışız gibi kaçarlardı. Hep aşağılayıp hakaret edenler hatta dövenler oluyordu. Şimdi sizler bize sahip çıktınız. Allah hepinizden razı olsun" dedi. Bizlere destek olan tüm güzel yürekli gönül dostlarımıza teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

2014 YILINDAN BERİ İKRAM YAPIYORLAR

Sokaklarda yaşam mücadelesi veren evsiz vatandaşlara bir kase tebessüm diyerek 2014 yılından bu yana sıcak çorba ve yemek ikramı yaptıklarını hatırlatan Başkan Yücel, “Her fırsatta evsizlerin barınma sorununun giderilmesi gerektiğini yerel yönetimlere bildiriyorduk. Sosyal devlet ve sosyal belediyecilik gereği evsizlere sahip çıkılması gerektiğini ifade etmiştik. Seyhan Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürü Eren Bey’e bir akşam otogar da barınan evsizlere yemek ikramına katıldı. Yüreği güzel kardeşim aynı akşam harekete geçti ev daha sağlıklı, insani ve yaşanabilir koşullar da barınmaları gerektiğini bir otele yerleşmesi için planlama yaptı. Seyhan Belediye Başkanı sayın Akif Kemal Akay Bey'e durumu ve çözüm önerilerini bildirdi. Sayın başkanımız da konuya çok duyarlı yaklaştı ve hemen ertesi gün bir otele yerleştirildi.” şeklinde konuştu.  

AİLESİNE KAVUŞANDA OLDU

Kemal Yücel sözlerini şöyle tamamladı;

“Artık evsizlerin barınma ve yemek ihtiyaçları karşılanıyor. Bununla da yetinmeyip sosyal çalışmalar da yaptık omuz omuza vererek. Umudumuz ve hayalimiz onların ailelerine kavuşmasıydı. Bu akşam o kavuşmalardan biri gerçekleşmesi için evsizler evinde kalan bir arkadaşımızı Antalya'ya uğurladık. Açlığı, çaresizliği yaşadığı, soğuk kış gecelerinde üşüyerek barındığı otogar da bu kez umudun gerçekleşeceği yolculuğa ev sahipliği yaptı. Abdullah'ı ailesine kavuşması için yolcu ettik. Bir evsizimiz daha ailesine kavuşacak. Bizler çok mutlu olduk. İyi varsın güzel yürekli kardeşim.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER