banner6

GÖKYÜZÜ RENGA RENK

Merkez Park’ta ‘Kimsesiz Çocuklar’ yararına “Bahara Hoş Geldin Uçurtma Şenliği” düzenlendi.

GÖKYÜZÜ RENGA RENK

Halil İbrahim UĞUR

ADANA (İLKHABER) Adana Merkez Park’ta düzenlenen “Bahara Hoş Geldin Uçurtma Şenliği” programında Çocuk Esirgeme Kurumu’nda yaşayan çocuklar ile huzurevinde yaşayan yaşlılar bir araya geldi. Renkli sahnelerin yaşandığı programda minikler ise uçurtma uçurmanın keyfini sürdü.

 

 

Mavi Çocuk Utku Umut Işığı Derneği, Gönüllü Palyaçolar ve Adana Perşembe Akşamı Bisikletçileri Grubu dün Merkez Park’ta örnek bir programa imza attı. Düzenlenen programa Adanalılar büyük ilgi gösterirken, özellikle çocuklar gönüllerince eğlendi.

 

“HEP BİRLİKTE BAHARA ‘MERHABA’ DEDİK”

Düzenledikleri program hakkında bilgi veren Mavi Çocuk Utku Umut Işığı Derneği Başkanı Gazeteci Kemal Yücel, “Uçurtma şenliğimizin temel amacı, Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalan çocukları ve huzurevinde kalan yaşlıları bir araya getirmek, bahara merhaba demek ve bu güzel havanın tadını çıkarmak.” dedi.

 

“ÇOCUKLARA GÜZEL BİR GÜN YAŞATMAK İSTİYORUZ”

Uçurtma şenliği ile birlikte uçurtmaların kentin mavi gökyüzünde süzülmesini sağladıklarını belirten Kemal Yücel, festival kapsamında en güzel uçurtmanın sahibini de ödüllendireceklerini söyledi. Kemal Yücel, “Organizasyonumuzu bu şekilde hazırlarken, evlerine hapsolan ailelerin çocuklarına güzel bir gün yaşatmak istiyoruz. Haftanın yorgunluğunu evde atmak isteyen ebeveynler çocuklarını ihmal ediyorlar bu anlamda. Biz bugün bu etkinliği yaparak, yoksul çocukların eğlence merkezlerine gidemeyen çocukların özellikle bugün burada bir arada şenlik ve karnaval havasında bir gün yaşatıyoruz. Bizler Mavi Çocuk Utku Umut Işığı Derneği olarak çocuklar adına çeşitli etkinler yapıyoruz. Etkinliğimize destek veren Gönüllü Palyaçolar ve Adana Perşembe Akşamı Bisikletçileri Grubu’na teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

 

“LÖSEMİLİ ÇOCUKLARI UNUTMADIK”

Program kapsamında sadece çocuklara güzel bir gün yaşatmadıklarını belirten Kemal Yücel, lösemi hastası çocukları da unutmadıklarını vurguladı. Kemal Yücel,

“Etkinliğimiz sadece burada çocuklara güzel bir gün yaşatmak değil, aynı zamanda lösemi hastası çocuklarımızı da düşündük. Bu anlamda Çukurova Üniversitesi Kan Aracını etkinlik alanımıza davet ettik, böylece programa katılanlar hem kan bağışında bulunuyor hem de gerek kendilerinin gerekse de çocukları için güzel bir gün yaşıyor.” dedi.

 

“LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR İÇİN KERMES AÇTIK”

Program için gereken harcamaları gönüllü olarak kendi ceplerinden karşıladıklarını belirten Kemal Yücel, “Sosyal medya aracılığı ile yaptığımız duyuru nedeniyle bazı gönüllülerimiz evlerinde çeşitli pasta, börek ve tatlı yaptılar. Bunları da hem yaşlılarımıza hem de Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan gelen çocuklarımıza ikram ettik. Ayrıca, küçük bir kermesimiz var. Bu kermesten de elde edeceğimiz gelir ile lösemi hastası olan bir çocuğumuza yardım edeceğiz. Ailesinin maddi durumu çok kötü. Bugüne kadar kendi cabalarımızla kendi bağışlarımızla yardımcı olmaya çalıştık. Ama ödenmesi gereken büyük rakam var ve biz o tutarı ödeyemeyeceğimiz için küçük bir kermes yapmaya karar verdik. Buradan elde edeceğimiz gelir ile de ilik nakli bekleyen çocuğun tedavi giderlerini karşılayacağız.” şeklinde konuştu.

 

“FESTİVALİ GELENEKSEL HALE GETİRECEĞİZ”

Programa katılan insanların hem gönüllerince eğlendiğini hem de hayırlı bir işe vesile olduğunu belirten Kemal Yücel, “Biz bu etkinliği geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. Her yıl nisan ayında ‘Bahara Hoş Geldin Uçurtma Şenliği’ düzenleyeceğiz. Buradaki gerçek amacımız Çocuk Esirgeme Kurumu’nda yaşayan çocukları mutlu etmek. Kimsesiz diye tabir ediyoruz ama aslında öyle değil. Biz onların kimsesi ve umut ışığı olmak istiyoruz. Çünkü onlar dört duvar arasında anneden babadan, ağabeyden ve abladan yoksun büyüyorlar ve gerçekten ilgiye ve şefkate ihtiyaçları var.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2014, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42