banner6

Küçük: Çanakkale zaferi bir dönüm noktasıdır

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen konferansa katıldı.

Küçük: Çanakkale zaferi  bir dönüm noktasıdır

 

 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından organize edilen konferans, şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden konferansta açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali İzzettin Küçük: “Çanakkale Zaferi bir dönüm noktasıdır. Sadece Türkiye için değil dünya tarihi için bir dönüm noktasıdır” sözlerine yer verdi. 

 

Çanakkale Zaferinin Kurtuluş mücadelesini kolaylaştırdığını ve dünyada da bir devrime yol açtığını sözlerine ekleyen Vali Küçük, mücadele için Anadolu’nun her köşesinden insanların yurdu savunmak için Çanakkale’ye koştuklarını ifade etti. Konuşmasının son bölümlerinde ise Vali Küçük: “Şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Bugün şehitlerimizin ruhlarını şad etmek için bir araya geldik. Şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” diyerek konferansı düzenleyenlere ve konferansa katılanlara teşekkür etti.

 

Program konferansa davetli konuşmacıların günün anlamına yönelik yaptıkları konuşmalarla ve Grup Dergah tarafından seslendirilen ilahilerden oluşan dinletiyle devam etti. Düzenlenen konferansa Vali İzzettin Küçük, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, İl Müftüsü İhsan Açık ve çok sayıda davetli katıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2014, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER