Şair Yazar Fuat Duymaz’ın yeni kitabı çıktı

Şair Yazar Fuat Duymaz’ın yeni kitabı çıktı

Bayram BULUT

Özel haber

ADANA (İLKHABER)-Adanalı Şair Yazar Fuat Duymaz’ın, ‘Dil Giderse Ne Devlet Kalır Ne Millet’ isimli kitabı çıktı.

Adanalı Şair Yazar Fuat Duymaz’ın, üzerinde büyük bir hassasiyetle çalışarak kaleme aldığı kitapları arasında bulunan ‘Dil Giderse Ne Devlet Kalır Ne Millet’ isimli  kitap Nisan ayında baskıya girdi. Kamer Yayıncılık tarafından basılan kitaba internet üzerinden satış yapan tüm kitap sitelerinde ulaşılabiliniyor.

GAZETEMİZE ANLATTI

Kitabıyla ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulunan Adanalı Şair Yazar Fuat Duymaz, kitabının Nisan ayında yayına girdiğini belirterek sözlerine başladı. Türk Dili’ni konu edinen bir kitap yazdığını işaret eden Duymaz, “Kitabım Nisan ayında yayına girdi. Türk dilini anlatıyor kitabımız. Türkçe’nin dünyanın en eski dili olduğunu, Türkçe’nin dünyada ki belli başlı dillerden biri olduğunu, Türkçe’nin bilime en uygun 3 dilden biri olduğunu anlatıyor kitabımız. Birde dil üzerinden ülkenin kültürüne, toplumsal yapısına yönelik küresel saldırıları anlatıyor.  Kültürel yozlaşmanın bir toplumda nelere yol açabileceği, hangi ahlaki çöküntüleri tetikleyebileceğini anlatmaya çalışan bir kitap, kitabımız.” dedi.

İNTERNETTEN SATIN ALINABİLİNİYOR

İnternet üzerinden kitabı almak isteyenlerin bütün kitap satış sitelerinden sipariş edebileceklerini anımsatan Duymaz, “Toplumsal, genel, teknik ve bilimsel gözle bakmaya çalışıyorum. Kamer Yayıncılık tarafından basıldı kitabımız. İnternet üzerinden kitabı almak isteyenler bütün kitap satış sitelerinden kitabımızı sipariş edebilirler.” ifadelerini kullandı.

DİL ÜZERİNE HİÇBİR ŞEY BİLMEDİKLERİNİ GÖRÜYORUM

“Bizim şair ve yazarlarımızın toptancı bir anlayışla konuşmuyorum ama inanın dil üzerine hiçbir şey bilmediklerini görüyorum” diyen Duymaz sözlerini şöyle tamamladı;

“Bu konu da daha önce bir kitap yazmıştım. O kitaba benzer bir kitap oldu. Benim önceliğim şiirler. Şairim ben. Şairlerin önceliği dil işçiliğidir biliyorsunuz. Dil üzerinde toplumda büyük bir yozlaşma olduğunu görüyorum. Bizim şair ve yazarlarımızın toptancı bir anlayışla konuşmuyorum ama inanın dil üzerine hiçbir şey bilmediklerini görüyorum.  Ben bir şair olarak yazı yazdığım dilin ayrıntılarını en azından bilmek zorundayım. Yoksa ezberlemekten ve başkalarını tekrar etmekten öteye geçemezsiniz.”

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 14:15

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2