banner6

“SEYHAN, KÜLTÜR VE SANATA DOYACAK”

CHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Adayı, Yüksek Şehir Plancısı Ulaş Çetinkaya, ilçede düzenli festivaller, tiyatro günleri ve konserler düzenleneceğini vurguladı“Seyhanlı gençler sanatla iç içe olacak”

“SEYHAN, KÜLTÜR VE SANATA DOYACAK”

ADANA (İLKHABER) – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye 1. Sıra meclis üyesi adayı, Yüksek Şehir Plancısı Ulaş Çetinkaya, Zeydan Karalar’ın belediye başkanlığında Seyhanlı gençlerin sanatın her alanıyla iç içe yaşayacağını vurguladı.

CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ın Ziyapaşa’daki merkez seçim ofisi önünde gençlerle birlikte vatandaşlar için müzik dinletisi organize eden Ulaş Çetinkaya, Seyhan’da sanatın birçok alanında çalışma yapılabilecek çok amaçlı sanat salonları ve mahalle birimlerinde sanat atölyeleri oluşturulacağını söyledi.
Zeydan Karalar’ın da katıldığı etkinliğin önemine işaret eden Çetinkaya, düzenli festivaller, tiyatro günleri, şenlikler yoluyla sanatçıları Seyhanlılar’la buluşturacaklarını dile getirdi.
Seyhan’da gençleri sanata yönlendirmek ve yeteneklerini geliştirmek için ‘Adanalı Ustalar Gençlere El Veriyor’ projesinin başlayacağını kaydeden Çetinkaya, şunları söyledi:
“Sanatın usta –çırak ilişkisi içerisinde öğrenildiğinden hareketle Adanalı büyük ustalarımızın genç kardeşlerimize kariyer danışmanlığı ve meslekte motivasyon katacağından hareketle bu projeyi başlatacağız. Kırsal kesimlerdeki mahallelerimiz ile kenti bütünleştirmek amacıyla, spor, kültür, sanat etkinliklerini mahallelerimize ve köy tüzel kişiliğini kaybeden yerleşimlerimize taşıyacağız. Öğrenmenin her yerde ve yaşam boyu olduğu bilinciyle mahalle birimlerimizde okuma salonları açacağız. Kamuya açık alanlarda Kablosuz İnternet Ulaşım Noktaları oluşturacağız. Buna ek olarak  mahalle birimlerimizde Seyhanlılar’ın internete ulaşabileceği bilişim merkezleri kuracağız. Adanamıza gelen yerli ve yabancı turistlerin şehrimizin kültürünü tanımaları ve turistik geziler düzenlenmesi için uygun alanlar oluşturacağız.”
Ulaş Çetinkaya, Pazar günkü YGS sınavına girecek tüm öğrenci kardeşlerine başarılar dilediğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER