banner6

VAHE CAFE RESTAURANT AÇILDI

Mardin’de Vaha Cafe Restaurant açıldı. Çevik Kuvvet Müdürlüğü’nden 200 metre ileride açılan Vaha Cafe Restaurant ‘ın açılışını Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz yaptı. Cengiz burada yaptığı konuşmada, 15 Nisan’da açılması gereken turizm sezonun erken başladığını işaret ederek, şimdiden bütün otellerin dolduğunu açıkladı.

VAHE CAFE RESTAURANT AÇILDI

Adnan AVUKA

MARDİN  (İLKHABER) - Dünyada örnek bir şehir olan dillerin ve dinlerin mozaikliğini taşıyan Mardin’e yeni tesislerin açılması için yatırımcıların birbirleriyle yarıştığını belirten Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz , “Biraz önce Sürürhan Tesisleri'nde bir toplantımız vardı. Bu toplantıya katılan tüm otel, motel işletmecileri otellerin tamamen dolu olduğunu söyledi. Bir vali olarak elbette mutlu oldum. Birinci cadde çalışmalar hızla devam ediyor. Bütün kepenkler bir renk ve otomatik güneşlik ile donatılmıştır. Tarihi dönüşüm projesi hızla devam edecektir. Şuanda Mardin Kalesi çalışmalarına başlandı. Yakın bir zamanda Mardin Kalesi'nin turizme  açılması ile daha fazla turist akın edecektir. Burada yatırım yapan arkadaşlarımız daha güzel bir kazanç elde itmiş olacaktır. Bu arkadaşlarımız çok iyi düşünmüşler iyi ki burada yatırımlarını yapmışlar. Buralar havasıyla da cennetten bir yer tebrik ediyorum.” dedi.

3 ortağın birlikte açtığı Vaha Cafe-Restaurant ortaklarından Mesut Elçiboğa, ”Mardin hepimizindir. Mardin gerçekten görülmeye değer bir şehir. Bizler de iş adamı olarak Mardin’e olan sorumluluk borcumuzu ödemek üzere bir araya geldik ve burasını açtık. Amacımız para kazanmaktan ziyade Mardin'i en iyi bir şekilde tanıtmaktır. Her türlü mahalli yemekler yer almaktadır. Özellikle yeni evliler için her konuda yardım etmeye hazırız. Yer konusu sorun olmayacaktır.” diye konuştu.

Açılış törenine Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz, Artuklu İlçe Kaymakamı Soner Karataş, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahin, İş adamı Şakir Nuhoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2014, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42