banner6

Vali Elban Kent Müzesi’ni ziyaret etti

Adana Valisi Süleyman Elban, Adana Şehir Müzesini ziyaret ederek sergilenen eserler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Vali Elban Kent Müzesi’ni ziyaret etti

ADANA(İLKHABER)- Adana Valisi Süleyman Elban, Adana Şehir Müzesini ziyaret ederek sergilenen eserler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Vali Süleyman Elban’a müze ziyaretinde İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari, Rolöve ve Anıtlar Müdürü Betül Kiminsu ve müze yetkilileri eşlik etti.

Müzeyi gezen ve sergilenen eserleri inceleyen Vali Elban, müze ziyaretinin ardından yapımına devam edilen 2. etap restorasyon çalışmalarını yerinde görerek yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden ayrıntılı bilgiler aldı.

Aldığı bilgiler ışığında bir açıklama yapan Vali Elban, ülkemizin ve ilimizin kültürel ve arkeolojik açıdan zengin olduğunu belirterek kentin tarihi ve kültürel dokusunu koruyan müzenin her geçen gün daha da fazla geliştirilmesi amacıyla çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Adana'nın doğal, tarihi, turistik ve kültürel zenginliklerini görülmeye değer olduğunu aktaran Vali Süleyman Elban, kentin her açıdan gelişip kalkınması için emek harcayanlara teşekkür etti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER