Yıldız yağmuru

Adanalı iki kafadarın kahkaha dolu filmi “Adana işi” filminin özel gösterimi Optimum’da yapıldı

Yıldız yağmuru

Yıldız yağmuru

 

 

 

ADANA(İLKHABER) - Kendilerini  RobinHood sanan iki Adanalı kafadarın kahkaha dolu maceralarını anlatan ve vizyona girdiğinden bu yana büyük seyirci potansiyeline ulaşan “Adana İşi” adlı filmin özel gösterimi, konusunu ve adını aldığı topraklarda; Adana’da yapıldı. Filmin oyuncuları da Adana Optimum Alışveriş Merkezi’nde yapılan özel gösterime katılarak, Adanalı sinemaseverlerle birlikte kahkaha dolu filmi izlediler.

 

 

Adanalı sinema izleyicilerinin büyük ilgi gösterdiği özel gösterim öncesi, filmin oyuncuları Murat Akkoyunlu, Melih Selçuk, Aylin Aslım ve Ali Adnan Özgür, seyircilerle sohbet etti. Türk sinemasının önemli duraklarından birisi olan ve sinemamıza Yılmaz Güney, Yılmaz Köksal, Salih Güney, Ali Özgentürk, Abdurrahman Keskiner, Aytaç Arman, Şener Şen, Menderes Samancılar, Bilal İnci, Demir Karahan, Kıvanç Tatlıtuğ gibi sanatçıları kazandıran Adana’da yapılan özel gösterim ve söyleşiyi çok sayıda Adanalı sinemasever izledi.

 

''ADANA SİNEMA KÜLTÜRÜ OLAN BİR KENT”

 

Yapımcılığını Bilal Kalyoncu’ nun, yönetmenliğini Ali Adnan Özgür’ün üstlendiği filmin oyuncuları, söyleşide seyircilerin sorularını içtenlikle yanıtlarken, filmin çekimleri sırasında Adana’da gördükleri yakın ilgiyi unutamadıklarını belirttiler.

Optimum’daki Avşar Sineması girişinde gerçekleştirilen söyleşide, yönetmen Ali Adnan Özgür, Adana'nın sinema kültürüne sahip bir şehir olduğuna değindi. Özgür; '' “Çekimlerimiz çok eğlenceli geçti, bu da filme yansıdı. Ortaya çok keyifli bir eser çıktı. Adanalılar bize çekimler sırasında çok yardımcı oldu. Adana’nın köklü bir sinema tarihi olması ve birçok ünlü sinema sanatçısı ile yönetmeni çıkartmış olması boşuna değil. Burası gerçekten bir sinema şehri. Türkiye’nin ‘Sinema Müzesi’ne sahip nadide şehirlerinden biri.'' dedi.

 

 

 

''ADANA ERKEĞİNİ CANLANDIRMAKTAN MEMNUNUM''

 

Filmin başrol oyuncularından Murat Akkoyunlu ise '' Bu yörenin insanlar çok sıcakkanlı. Ocak ayı boyunca Adana'daydık ve çok farklı bir kültürle tanıştık. Adana erkeğine can vermekten memnunum.'' dedi. Bu güne kadar 20'den fazla filmde, 20'den fazla dizide ve birçok tiyatro oyununda rol alan Akkoyunlu, önümüzdeki dönemlerde farklı türlerde filmlerde de rol alacağının müjdesini verdi.

Sinema ile 17 yaşında tanışmış olan ve rol aldığı ilk sinema filmi ile en iyi erkek oyuncu ödülünü kucaklayan Melih Selçuk, bir gün bu kadar tanınan bir oyuncu olacağını hayal dahi edemediğini ifade etti. ,"Adını Feriha Koydum" dizisi ile yıldızı parlayan ve ilk kez bir komedi filminde rol alan Selçuk, rol arkadaşı Murat Akkoyunlu'nun kendisine çok yardımcı olduğunu dile getirdi. Selçuk, '' Sinema filmim ilk yayınlandığında çok şaşırmıştım. Aynı şaşkınlığım ve heyecanım devam ediyor'' dedi. Canlandırdığınız rolün başına gelen trajikomik hikayeyi siz yaşasaydınız ne yapardınız sorusuna esprili bir cevap veren Selçuk şunları şunları kaydetti;

''Başta tereddütte kalsam da ben de o kadar para karşısında kayıtsız kalmaz Şimşek'in yaptığını yapardım. ''

Müzik kariyerindeki başarısıyla adından sıkça söz ettiren Aylin Aslım'da söyleşide kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi. İkinci kez bir sinema filminde yer alan Aslım, zaman zaman farklılık aradığını bu yüzden beyaz perdeden gelen teklifleri değerlendirdiğini ifade etti. Filme alışılmışın dışında bir rol canlandıran Aslım şöyle devam etti;

''Kontes, aslında modaya ve süsüne düşkün bir kadınken hayat onu bir şekilde mafya patronu sıfatına sürüklemiş. Filmin tek kötü ama bir o kadar da komik karakterini canlandırıyorum.'' 

Söyleşinin ardından izleyicilerle selfie çeken oyuncular daha sonra Adanalılar ile filmin özel gösterimini izlediler.

 

ADANA’DA ÇEKİLEN EN YÜKSEK BÜTÇELİ FİLM

 

Adana’da çekilen en yüksek bütçeli film olan “Adana İşi”, 13 haftalık uzun bir ön hazırlık süreci sonrasında çekildi. Çekimleri, Kürkçüler Mevkii’nde 40 dönümlük eski araba çöplüğünün “Harikalar Diyarı”na çevrildiği plato ile Adana’nın çeşitli mahallelerinde gerçekleştirildi. Çekimleri 6 hafta süren film, kentin en yüksek bütçeli filmi olma sıfatını taşıyor.

 

İZLEYİCİYİ KAHKAHAYA DOYURUYOR

 

1990’lı yıllarda Adana’da gerçekleştirilmiş bir banka soygunundan esinlenerek hazırlanan filmde; dürüst, çalışkan, iyiliksever ve bir o kadar da saf iki arkadaşın maddi zorluklar içinde geçen yaşamlarından kurtulma çabası konu ediliyor. Kendilerini RobinHood zanneden iki Adanalı kafadarın bankayı soymaları ile başlayan film polis, mafya ve ihtiyar heyeti üçgeninde gelişen komik olaylarıyla izleyenleri kahkahaya boğuyor.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2015, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2