Kurumsallık…

Adana Demirspor, nihayetinde kurumsallık yolunda ilk adımı attı. Zaten Kulüp Başkanı Murat Sancak göreve geldiğinde bu bağlamda söz vermişti ve şimdi verdiği sözü yerine getiriyor.

 

Gece gündüz demeden her alanda çalışmalarını sürdüren Sancak, ekibini dört bir yana gönderip bir yandan transfer çalışmalarını, bir yandan kurumsallaşma bağlamında çaba gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde Belçika’ya transferler için giden Teknik direktör Yılmaz Vural ekibi ve Menajer Metin Korkmaz ile birlikte gerekli görüşmelerin yaparak yurda döndü. Çünkü bugün Antalya kampı başlıyor. Henüz transferler hakkında kesin bir şey olmasa da, muhtemelen bir iki güne ortaya çıkmaya başlar.

Kurumsallık demiştik. Kulüp Başkanı Murat Sancak, geçtiğimiz günlerde Mehmet Fatih Özlük’ü kulübün CEO’su olarak atadı ve kurumsallaşma adına atılan ilk adım oldu. Bu adım gerçekten çok önemliydi. Artık transferlerdir, transfer tahtasıdır bundan sonra bu gibi sorunları yaşamayacak. Çünkü her yıl Adana Demirspor bu konuda çok sıkıntılar yaşadı. Umarız bundan sonra bir daha yaşamaz.

Kulüplerin kendi ayakları üzerinde durması her zaman taraftarın istediği en önemli beklentidir. Artık bundan sonra hangi oyuncular gelecek, ne gibi planlar var onlar konuşulacak. Başkan Murat Sancak’a bu konuda çok teşekkür ediyoruz. Eminim ki bundan sonra daha güzel projeleri hayata geçirecektir.

Şimdi beklenen müjde sezonun ikinci yarısına nasıl bir Adana Demirspor çıkacak sorusudur. İlk yarı inişli-çıkışlı bir dönem oldu ve ikinci yarı en azından play-off hattında bir takım bekleniyor. Yönetim iyi, teknik heyet iyi, taraftar muhteşem. Daha ne olsun. Gerisi ortaya konacak mücadelelerde saklı…

Yeni dönemde Süper Lig temennisi ile….

 

Sonuç olarak gelişmeleri büyük heyecan ve sabırla bekliyoruz. Dileğimiz sonucunda büyük fotoğrafı  görebilelim. Bunu göreceğimize yürekten inanıyorum.

YORUM EKLE