Ligler ve corona

Geçtiğimiz 2019 Aralık ayında Çin’de ortaya çıkan ve Dünya genelinde korkuya neden olan Corona virüsünden etkilenen kişilerin sayısı her geçen gün artarak devam ediyor. Çin şimdilik salgının yayılmasına engel oldu ve hastalığa yakalananların da atlatması için gerekli tedavileri yapılıyor.

Çin’de şimdilik artış yok ancak özellikle Avrupa ülkeleri ve komşumuz İran’da salgında hayatını kaybedenler ve yeni vaka sayısı artıyor. Ülkemiz durumuna baktığımızda 4 kişi hayatını kaybetti ve vaka sayısı 359’a çıktı.

Salgının yayılmaması için bir çok önlem alındı. Çok sayıda firma coronavirüs tedbiri kapsamında hizmetlerine ara verdi, mağazalarını kapatma geçici olarak kapatma kararı aldı. Bazı sektörlerde evden çalışma şekli getirildi. Sonuçta önemli olan erken tedbir almak ve vatandaşların alınan tedbirlere uyması çok önemli..

Geçtiğimiz günlerde ülkelerin çoğu spor müsabakalarını erteledi. Çünkü bazı sporcular da salgına yakalandı. Sonuçta spor herkesin sevdiği bir alan.. Özellikle futbol, basketbol ve voleybol taraftarı en çok olan spor dalları arasında yer alıyor.

On binler, hatta yüzbinlerce taraftar kapasiteli stadyumlar olduğunu biliyoruz. Corona virüsü salgınının olduğu dönemde bu kadar .çok insanın bir arada olması büyük hem de çok büyük bir risk.. Ülkemizde ilk etapta seyircisiz oynama ve son olarak da tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de spor müsabakaları ertelendi. Ayrıca UEFA’da da EURO 2020’nin 1 yıl ertelenmesi kararı alındı.

Salgının önüne geçmek için hepimiz elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Belirtilen kurallara harfiyen uymalı, uymayanları uyarmalıyız.

YORUM EKLE

banner2