Maçlar şifresiz yayınlansın

Çin'den başlayarak dünyayı saran koronavirüs salgınının ülkemizde de görülmesiyle birlikte sporda sağlığa, eğitimden kamu-sivil her türlü toplantı, panel, çalıştay ve karnaval-festival gibi etkinliklere kadar çeşitli tedbirler alınmaya başlandı.

Önlemlerin erken alınması hepimiz için çok önem arz ediyor. Sağlıkta her zaman için geçerli olan hep erken önlem alınmasıdır. Ülkemizde de koronavirüsün yayılmaması adına alınan tedbirler açıklandı.

Okullar tatil edildi, toplantılar ertelendi. Festivaller, geziler, fuarlar vb.. Bu erteleme kapsamında spor alanında da tüm maçların seyircisiz oynanmasına karar verildi. Yani Nisan ayının sonuna kadar statlarda taraftarlar olmayacak.

Süper Lig’de Şampiyonluk mücadelesi veren Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor, Başakşehir ve Sivasspor’un birbirleriyle karşılaşacakları mücadeleler seyircisiz oynanacak. Aynı şekilde TFF 1. Ligi ve diğer alt ligler de seyircisiz oynanacak.

Karar güzel ancak burada bence yayıncı kuruluş belirtilen süre boyunca maçları şifresiz vermelidir. Bence olması gereken de bu. Çünkü herkesin evinde ilgili yayıncı kuruluş aboneliği yok ve imkanı da yok. Salgın hastalığın yayılmaması için bu çok önemli. Sonuçta liglerde sona doğru gidiliyor ve artık heyecan daha fazla..

Kimin lider olacağı, birinci ligde kimin Süper Lig’e çıkacağı yavaş yavaş belirmeye başlayacak. İnsanlar maçları izlemek için cafelerde, restoranlarda vb. yerlerde bir araya gelirse, coronavirüs riski de yüksek olur.

Yayıncı kuruluş belirtilen sürede ücretsiz yayın verirse herkes evinde maçları izler ve hastalık riskinin oluşması engellenmiş olur. Türk sporu ve sporseverleri adına bu duyarlılığı göstermelerini bekliyoruz.

YORUM EKLE

banner2