banner6

1989'u yeniden yaşatacağız

CHP Adana İl Başkanlığı yarışı giderek ivme kazanırken, iş adamı Orhan Sümer de coşkunun hakim olduğu toplantıdta adaylığını açıkladı

1989'u yeniden yaşatacağız
1989’u yeniden yaşatacağız

 

Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Seyhan, Çukurova, Kozan, İmamoğlu, Karataş ilçe başkanlarının da katıldığı toplantıda konuşan CHP Adana İl Başkan Adayı Orhan Sümer, 1989 ruhunu yeniden yaşatarak önce yerel iktidarı oluşturacaklarını söyledi

Yapılacak ilk seçimde CHP’nin Adana’da birinci parti olacağını belirten Orhan Sümer, temel sloganlarının birlik, beraberlik ve dayanışma olduğunu söyledi, “Zorlu mücadelemizin ilk adımı,  yerel iktidar olmaktır” dedi.

 

 

ADANA(İLKHABER) – Cumhuriyet Halk Partisi’nde(CHP) Adana il kongresi yaklaşırken, heyecan dalgası da giderek yükseliyor. Başkanlık yarışının ivme kazandığı partide tanınmış iş adamı Orhan Sümer de CHP Adana İl Başkan adayı olduğunu açıkladı. İl binasındadüzenlediği toplantıda adaylığını açıklayan ve büyük bir sevgiyle karşılanan Sümer,  yapılacak ilk seçimde CHP’nin Adana’da birinci parti olacağını belirterek,“Temel sloganımız birliktir, beraberliktir, dayanışmadır, mücadeledir. Bu uzun ve zorlu mücadelemizin ilk adımı önceliği yerel iktidar olmaktır.”dedi.

CHP İl Başkanı Zeydan Karalar, 10 Haziran tarihinde Yüreğir Spor Salonunda yapılacak il kongresinde aday olan Orhan Sümer’i kutladı ve başarılar diledi. Karalar, CHP’nin iktidar, Kemal Kılıçdaroğlu’nun da Başbakan olacağını kaydetti.

Orhan Sümer’in İl Başkanlığına adaylığını açıkladığı toplantıya, Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Kültür Eski Bakanı Timurçin Savaş, eski milletvekili Ziya Yergök, Kemal Sağ, eski il başkanı Fevzi Ciritçi, Mehmet Salıcı, CHP Seyhan, Çukurova, Kozan, İmamoğlu, Karataş, Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli, Aladağ, Karaisalı, Pozantı, yumurtalık İlçe başkanları, Doruk, Mercimek ve Hamdili Belde Belediye Başkanları ile çok sayıda delege katıldı. CHP Adana İl Başkan Adayı Orhan Sümer, 1989 ruhunu yeniden yaşatarak önce yerel iktidarı oluşturacaklarını söyledi. Orhan Sümer şöyle konuştu:

“Ülkemizin gidişatı hepimizi malumudur. AKP ve onun başı diktacı emellerini uygulamada her gün yeni bir adım atıyor. Bunları hemen herkes günlük gazeteleri izleyerek bile görebilir.  AKP iktidarı, binlerce işçiye grev yasağı getiriyor. Yeni toplu sözleşme taslağı ile sendikalar adeta ortadan kaldırılıyor. Son on yılda iş kazalarından 11 bin kişi hayatını kaybediyor. Memura teklif edilen zamlarla adeta dalga geçiliyor. Esnaf borç ve kredi batağında. Emekli şaşkına dönmüş. Çiftçi üretici kapısında icracı traktörler satışta. Kadına şiddet inanılmaz boyutta, kadın ölümleri rekora gidiyor. Başbakan ise sezaryenle ilgileniyor.  Gençlerin en küçük taleplerine şiddetle, copla, biber gazı ile cevap veriliyor. Yargı yandaş yargı olmuş, tüm muhalifler tutuklanıyor. Tutuklu gazeteciler, yazarlarda rekor bizde. İnsan hakları ihlalleri her gün artarak devam ediyor. Uludere’nin üstü örtülmek isteniyor. İşsizlik azalmıyor, çözüme ilişkin bir şey yok. Ekonomi büyük oranda ithalata dayalı olarak gidiyor. Yatırım yok, istihdam yok. Cari açık almış başını gidiyor.  Ülkemizin varlıklarını satarak dengelemeye çalışıyorlar.

Bu örnekleri sayfalar dolusu vermek mümkün. Bu kötü karanlık gidişattan çıkış noktası daha etkili, daha yüksek düzeyde, sokağı esas alan muhalefeti örgütlemektir. Bunun için tüm muhalif güçlerle işbirliği tesis ederek yolumuza devam etmek. Bu muhalefeti yerelde de aynı şekilde sürdürerek yerel iktidarı hedefleyen bir programla tüm güçlerimizi birleştirerek yol almamız gerekmektedir. Yerel iktidarlar genel iktidarların yapı taşlarıdır. Bu bilinçle hareket ederek birlik ve beraberlik içerisinde tümen enerjimizi öncelikle yerel yönetimlerden zaferle çıkmayı hedefliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42