banner6

Avukat Turan Özer, CHP'den istifa etti

"Gençlere yol açmak lazım"

Avukat Turan Özer, CHP'den istifa etti

"Gençlere yol açmak lazım"

 

  ADANA (İHA) - Avukat Turan Özer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyeliğinden istifa etti. 

  CHP Seyhan İlçe Başkanlığı'na dün verdiği dilekçe ile istifasını bildiren Turan Özer, kimseye kırgın, kızgın ya da küskün olmadığını bildirdi. Partiye katıldığı 1980'li yıllarda çoğu kişiye 'ağabey' dediğini ancak bugün geldiği noktada çoğu üyenin kendisine ağabey dediğine dikkat çeken Özer, "Bundan sonra siyasi olarak bir hedefim olmayacak. Parti içinde cepheler, dengeler sürekli değişiyor. Taraf olmak, denge kollamak bizleri yoruyor. Biz de yorulacağımıza kenara çekilelim dedik" diye konuştu.

  Özer, siyasette bir hedefi olmayan kişinin partide kalmasının bir önemi olmadığını, kendisinin de bu düşünceden hareketle ayrılmaya karar verdiğini kaydetti. Özer, "Esasen işimiz de çok yoğun ve bütün zamanımızı alıyor. Artık gençlere yol açmak lazım" dedi.

  Adana barosu avukatlarından Turan Özer, son yapılan yerel seçimlerde partisinin Seyhan İlçe Belediye Başkan Adayı olarak sahne almış, çok az bir oyla seçimi kaybetmişti. İl, ilçe delegesi olan Özer, 2004 yılında Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adayı, 2007 yılında 8. sıra milletvekili adayı olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42