banner6

Çelik, iyi niyeti zayıf şahsiyettir

MHP Adana Milletvekili Yılmaz, kendilerini provokatörlükle suçlayan Ak Parti Adana Milletvekili Çelik'i olayları yine çarpıttığını ileri sürerek ağır bir dille eleştirdi

Çelik, iyi niyeti zayıf şahsiyettir

Çelik, iyi niyeti zayıf şahsiyettir

 

 

ADANA(İLKHABER) – Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada yaygın basınında da yer alan Bakanlara protesto olayı hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a nezaket kuralları içerisinde hatırlatma yaptığını ancak Bakan Çağlayan’ın  nezaketsiz bir tavırla Adana’nın vekiline söylediği sözlerle, aslında Adanalıları üzdüğünü iddia etti. Adana’ya yatırım getiren herkesi alkışlayacaklarını söyleyen Yılmaz,  MHP’li milletvekillerini yaptığı basın açıklamasında provokatörlük ve toplantıyı sabote etmekle suçlayan Ömer Çelik’i, gerçekleri çarpıtmakla suçlayarak Adana’da siyasi bütünlüğün sağlanmasındaki en büyük engel olarak nitelendirdi ve son 10 yılda Adana’nın başına gelmiş en büyük talihsizlik olarak değerlendirdi.

“ÇELİK JAKOBEN BİR TUTUM İÇERİSİNDE”

Milletvekili Yılmaz, “Adana’da düzenlenen vergi rekortmenleri toplantısında gerçekleşen her şey, AKP Milletvekili Sayın Ömer Çelik’in gözlerinin önünde gerçekleşmesine rağmen yaptığı açıklamayla olayı çarpıtıp kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye çalışmıştır. Bizim Sayın Bakan Çağlayan’a tepkimiz, toplantıya katılanların tümünün şahit olduğu gibi bana karşı tutunduğu menfi tavır ve Adana için beklenen yatırımların bir türlü gelmemesi yüzündendir. Adana’ya yatırım gelmesini herkesten önce biz isteriz. Bütün çabamız da bunun içindir. Ancak Adana’nın başına Türk siyasi tarihinin gelmiş geçmiş en büyük talihsizliği olan Çelik, olayları yine her zamanki olduğu gibi provoke edip çarpıtmaktadır. Sayın Çelik, jakoben yaklaşımıyla AKP’liler dahil herkesin tepkisini çeken, sıcaklık, samimiyet ve iyi niyeti zayıf olan bir şahsiyet olarak Adana tarihinde yerini almıştır. Toplantıda milletvekillerine söz verilmeyeceğinin açıklanmasına rağmen mikrofonu eline alan Çelik, orada bulunan iki bakana methiyeler düzüp siyaset yapmıştır. Şunu da belirteyim ki Sayın Bakanlar pembe vaatler değil  hizmet ve yatırım yapsınlar biz kendisinden daha fazla övelim Adana’daki siyasilerin birlik ve bütünlük içerisinde hareket etmemesinin en büyük sebebi Ömer Çelik’tir. AKP milletvekili Çelik’e buradan sesleniyorum. Sayın Başbakan’ın yanından ayrılmıyorsun ama 10 yılda Adana’ya ne verdin, ne kazandırdın onu açıkla. Ben 10 yılda Adana’ya neler yapmadığını biliyorum. Sen de çık neler yaptığını açıkla. Ömer Çelik Adana siyasetindeki nefretin, kinin, kıskançlığın ve kendini beğenmişliğin yok olmasını istiyorsa, kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye çalışmak yerine siyasi tutumunu gözden geçirmelidir.

“SAYIN BAKANA VERDİĞİ CEVABI YAKIŞTIRAMADIM”

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın TBMM üyesi bir milletvekiline karşı kullandığı sözlerin kabul edilecek yanının olmadığını ifade ederek, “ Sayın Zafer Çağlayan Bakan olmuş ama bir milletvekiline karşı nasıl davranacağını daha öğrenememiş. Hiçbir Bakan, bir milletvekilinin seçildiği kentin bir sorunu kendisine hatırlattığında menfi bir tavırla cevap veremez. Ben Sayın Bakan’ın teşvik paketinde Adana’nın 2. derecede tutulup Gaziantep’in 3. derecede olma gerekçesini açıklarken komşu ilimizin göç aldığını söylemesi üzerine gayet saygılı ve nezaket kuralları içerisinde ‘şayet kıstasınız bu ise Adana’da göç alıyor'şeklinde yaptığım değerlendirmeye ‘Ben sana ders verecek kapasiteye sahibim'şeklinde bir cevap vermesi, kendisine yakışmayan güdük bir cevaptır.  Hiçbir Bakan Adanalının seçtiği bir milletvekiline bu şekilde hakaret edemez. Ettirmem.”dedi.

Yılmaz, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın kendileri tepki gösterdikten sonra basına yaptığı açıklamayı da eleştirerek, “ Sayın Bakan, Adana’ya bir milyar dolarlık yatırım getireceklerini ifade ettiğini ve bu nedenle MHP milletvekilleri tepki gösterdi diyor. Bu sözler doğru değildir. Cumhuriyet hükümetinin bir bakanının olayı böylesine acayip bir şekilde saptırması, inanılacak gibi değildir. O toplantıda bulunan herkesin duyup işittiği gibi bizler, Sayın Bakan’ın bana söylediği ‘Ben sana ders veririm’ sözlerine ve Adana’nın 10 yıldır verilen vaatlerin gerçekleşmemesine tepki gösterdik. 10 yıllık iktidar zamanında Adana’yı 10 yıl öncesinden çok daha geriye götüren bu zihniyeti eleştirdik. Sayın milletvekili arkadaşım Ali Halamanla beraber iktidarın Adana’ya daha fazla yatırım yapması gerektiğini ancak bu konuda hiçbir gelişme olmadığını ifade edip, Sayın Bakan Çağlayan’ın bize karşı bu tutumuna daha fazla dayanamayacağımızı gösterir bir şekilde ortaya koyduğumuz tepkinin böylesine çarpıtılmasına pes diyorum.”dedi.

“ADANA EKONOMİSİ AMATÖR LİGDE”

Yılmaz, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ı sıkıntıya sokan esas unsurun TBMM’nde kendisine sözlü olarak sorduğu bir sorunun cevabını verememek olduğunu iddia ederek,“Ben sorumda İşsizlik ve yoksullukta Türkiye birincisi olan Adana’nın Gayrisafi Milli Hâsıladan aldığı payın ne kadar olduğunu kendisine yönelttiğimde cevap veremedi ve her zaman yaptığı gibi vaatlerde bulunarak Adana’ya yatırım getireceklerini ifade etti. Ben de bu cevap üzerine Adana’ya yatırım getirmeleri halinde kendilerini tebrik edip alkışlayacağımı söyledim. 3-4 ay önce gerçekleşen bu olaydan sonra Sayın Bakan’ın söylediği hiçbir olay gerçekleşmediği halde Adanalılara parlak vaatlerde bulunuyor. Biz Adanalılar karnımız bu parlak vaatlerle artık iyice doldu. Söz verip yapmayanlardan artık bıktık.”şeklinde konuştu.

“BAŞBAKAN ÇAĞLAYAN’I YALANLADI”

Başbakan Erdoğan’ın AKP Adana il kongresinde yaptığı konuşmada bizzat kendi ağzıyla bazı rakamlar verdiğini hatırlatan Yılmaz, şunları söyledi:

“ Sayın Başbakan Adana’da, teşvik paketinde Osmaniye’yi destekledik dedi alkışlandı, Bölgesel Havaalanını Adana’dan alıp Mersin’e götürüyoruz dedi alkışlandı. Kahramanmaraş’a bir trilyonluk, Bursa’ya bir trilyon 300 milyarlık yatırım yaptık. Adana’da da 77 hizmetin açılışını yapıyoruz ve özel sektörle beraber bu yatırımın tutarının 442 milyon lira olduğunu kendi ağzından ifade etti. Sayın Başbakan bizzat kendi ağzından Adana’ya pembe vaatlerde bulunan Bakan Çağlayan’ı yalanladı. Sayın Bakan hiç durmasın açıklasın, 10 yılda Adana’da istihdam oluşturacak hangi yatırımı yapmış?

Adanalı bu pembe sözler ve boş vaatlere doymuştur. Gelip hakkaniyetli bir biçimde kentimize yatırım yapar hizmet üretirsiniz, sizin elinizi sıkarız. O bahsettiğiniz 1 milyar dolarlık hayali gerçekleştirin, sizi tebrik edelim.”

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER