banner6

CHP, terörü bitirecek Demokrasiyi getirecek

Osmaniye ve Hatay'da bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Adana'ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, havaalanında izdihama neden oldu. Partililerle polis arasında arbede yaşanırken, gazeteciler ise ezilme tehlikesi atlattı.

CHP, terörü bitirecek Demokrasiyi getirecek

CHP, terörü bitirecek Demokrasiyi getirecek

 

ADANA HAVAALANINDA İZDİHAM

Kemal Kılıçdaroğlu'nun havaalanından çıkıp parti otobüsüne yönelmesi ile birlikte bir anda ortalık karıştı. Gazeteciler Kılıçdaroğlu'na soru sormaya çalışırken, partililer de kendisine yakın olmak için hamle yapınca izdiham yaşandı. Kılıçdaroğlu'nun korumaları ve polis, partilileri uzaklaştırmaya çalışırken arada kalan gazeteciler ise ezilme tehlikesi atlattı. Kılıçdaroğlu, parti otobüsüne binip havaalanından ayrılmak isterken kendini karşılamaya gelen partililerin sevgi gösterileri ile karşılaştı. 

 

TÜRKİYE'Yİ AMERİKA MI YÖNETİYOR?

Osmaniye'de konuşan CHP lideri Ak Parti'ye çatarak, "Bu partinin neresinde adalet var. 34 tane vatandaşımızı savaş uçaklarına bombalatır öldürürsün, dönersin millete dersin ki 'Ya benim haberim yoktu, sonradan haberim oldu'. Böyle şey olmaz, senin Başbakanlığın bu ülkede tartışılır o zaman. Kusura bakma, sınır ötesine gönderiyorsun. Haberim yok diyerek kurtulamazsın. Amerika'nın haberi var, senin haberin yok. Bu ülkeyi Amerika mı yönetiyor, sen mi yönetiyorsun?" dedi.

 

TERÖRÜ ANCAK BİZ BİTİRİRİZ

Kayseri'de yaşanan terör olayına da değinen Kılıçdaroğlu,"Teröristler ta Kayseri'ye kadar geliyor. Madem haberiniz var niye önleyemiyorsunuz? Bunu sorduğumuz zaman da beyefendiler rahatsız oluyor. Biz, terör dolayısıyla bir kişinin dahi burnunun kanamasını istemeyiz. Sıfır terörle devraldılar iktidarı. Şimdi ise neredeyse her gün şehit veriyoruz. Yazık günah değil mi bu ülkeye? Bu ülkede terörü bitirecek, demokrasiyi sağlayacak ve hukukun üstünlüğünü sağlayacak parti CHP'dir" diye konuştu.     

Dengesini kaybedip düşen NTV Adana Bölge Temsilcisi Hamza Gül'ü ise meslektaşları ve Kılıçdaroğlu'nun korumaları yerden kaldırdı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da hemen Gül'ün yanına gelerek elini sıkıp, "Geçmiş olsun" dedi.

 

OSMANİYE (İHA) - Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Osmaniye İl Kongresi'nde iktidar olmaları halinde terörü bitirecekleri sözünü vererek,  "Bunlara terörü nasıl bitireceklerini öğreteceğiz" dedi.

  Partisinin Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi'ndeki il kongresine katılmak üzere parti otobüsü ile Osmaniye'ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kongre salonuna girişte partililerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, Osmaniye'ye ülke birliği için yapılması gerekenleri anlatmak için geldiğini söyledi. Konuşmasının genelinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete yüklenen

 

Kılıçdaroğlu ayrıca, TBMM Başkanlığı'na 'Terör Nasıl Sonlandırılır' diye bir dilekçe vereceklerini söyledi. Konuşmasında AK Parti'yi din ticareti yapmakla suçlayan Kılıçdaroğlu, "Müslümanlıkta din ticareti yoktur. Din ticareti yapan cebine çalışıyor demektir. Zekat hırsızlığı yaptılar, kurbanlık hırsızlığı yaptılar, adına Deniz Feneri dediler. Peki nerede bu hırsızlar? Ne diyordu asıl faillerden birisi, 'Benim arkamda Recep Tayip Erdoğan var' diyordu. Ben 50 tane soru sordum Erdoğan'a. Sorduğum sorulardan birisi de şuydu; 'Sayın Başbakan, sen kul hakkı yedin mi yemedin mi? Çık söyle bakalım'. Tabii bir şey diyemedi, diyemiyor. Onun için diyorum din tüccarlığı yapan adam, halkına ihanet eden adamdır" şeklinde konuştu.

  Bu arada Atanması Yapılmayan Öğretmenler Platformu (AYÖP) Osmaniye Temsilcisi Ayşegül Demir Yılmaz, Kılıçdaroğlu'na bir dosya verdi. Kılıçdaroğlu, öğretmenlerin atamasının yapılmamasının eğitime büyük darbe olduğunu söyledi.

  Kılıçdaroğlu, konuşmasının sonunda il başkanlığı için yarışan iki adaya başarılar dileyerek, partisine yeni katılanlara rozet taktı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42