banner6

Gülpınar ve Güvenç Siverek'te zılgıtlarla karşılandı

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar ve Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine giderek vatandaşların sorunlarını yerinde çözdü. Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar ve Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde çeşitli temas ve incelemelerde bulundu.

Gülpınar ve Güvenç Siverek'te zılgıtlarla karşılandı

Gülpınar ve Güvenç Siverek'te zılgıtlarla karşılandı

 

 

 

SEDAT ATİLLA

ŞANLIURFA-

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar ve Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine giderek vatandaşların sorunlarını yerinde çözdü. Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar ve Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde çeşitli temas ve incelemelerde bulundu. Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar ve Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, ilçenin Karacadağ bölgesine giderek buradaki köylerde incelemeler de bulundu. Gülpınar ve Güvenç Karacadağ Bölgesinin içme suyu ve okul sorununu çözmek için çaba sarf ettiklerini söyledi.

 

Zılgıtlarla karşılanan Gülpınar ve Güvenç'e sevgi seli.

 

Milletvekili Kasım Gülpınar ve Vali Celalettin Güvenç, gittikleri köylerde zılgıtlar ile karşılandı. Vatandaşların yoğun sevgi gösterisinde bulunduğu, yol güzergahlarına dizilerek alkışlarla karşıladığı Milletvekili Gülpınar ve Vali Güvenç, Karacadağ bölgesi köy muhtarları ile de bir toplantı düzenledi. Vatandaşların sorunlarını Gülpınar ve Güvenç'e ileten köy muhtarları, sorunların çözümüne anında kavuştu.

 

Sorun Tınne.

 

Milletvekili Gülpınar ve Vali Güvenç Karacadağ'da vatandaşlara hitap ettiler. Milletvekili Gülpınar binlerce kişinin katıldığı, miting alanını andıran alanda vatandaşlara hitap konuşmasını Kürtçe dilinde yaptı. Vali Güvenç ise Gülpınar'ın konuşmasından alıntı yaparak vatandaşlara 'Sorun tınne' (sorun yok) dedi. Vali Güvenç 'Şehirde ne varsa burada da o imkanları sağlamak, çocuklarımızın yüzlerini güldürmek, sorunlarınızı çözmek için buradayız. Vatandaşımızın hizmetkarıyız. Bakanımızla Milletvekillerimizle ve çalışma arkadaşlarımla birlikte sorunları çözüme kavuşturmak için yoğun çaba sarf ediyoruz' dedi. Vali Güvenç vatandaşların yoğun alkışına ise yine kürtçe yanıt vererek 'hudeşte razibe' (Allah razı olsun) dedi.

 

Karacadağ'a su, Siverek'e okul müjdesi.

 

Vatandaşların sorunlarını muhtarlardan dinleyen Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar ve Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, sorunları anında çözüme kavuşturdular. Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç köy muhtarlarının aktardığı sorunların çözüme kavuşturulması için İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ve Siverek Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu'na talimat verdi. Vali Güvenç 'Siverek ilçesinin kangren olmuş sorunları var. Özellikle içme suyu konusunda ciddi sorunlar mevcut. Belediye ile görüştük, keşiflerimizi gerçekleştirdik. Yıl sonuna kadar ihalesini yapacağımız içme suyu projesi şuan hazırlık aşamasında. Gelecek sene Karacadağ bölgesinde içme suyu problemi kalmayacak. Ayrıca Siverek'e 4 tane büyük okul yapılacak. 'dedi.

 

Güvenç ve Gülpınar yol asfaltladı.

 

Vali Celalettin Güvenç, bölgedeki Asfalt edilen yolların standardına uygun ve kısa sürede bozulmayacak yollar yapacaklarını ifade etti. Güvenç 'Vatandaşlarımız yolları yapım aşamasında kontrol etsin, herhangi bir aksaklıkta bizlere haber versin' dedi. Karacadağ bölgesindeki bazı yolları inceleyen Gülpınar ve Güvenç köy yolunun bir bölümünü kendileri asfalt etti. Köy yolundaki asfalt çalışmasında incelemelerde bulunan Gülpınar ve Güvenç, tırmıkla asfaltı yere yaydılar sonrasında ise Asfalt silindir makinası ile sıcak asfaltın üzerinden geçtiler. Vali Güvenç, Milletvekili Kasım Gülpınar'ın girişimleriyle köy yollarına 18 km lik asfaltın yapılacağının da müjdesini verdi.

 

Yeni Polis merkezini açtılar.

 

Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar ve Celalettin Güvenç Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu ile birlikte Siverek'te yeni kurulan polis merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Siverek Belediye Başkanı Ali Murat Bucak'ın da katıldığı açılış töreninde Vali Güvenç Siverek Emniyetine yeni alınan araçların anahtarlarını da İlçe Emniyet Müdürü Recep Yeşil'e teslim etti. Gülpınar ve Güvenç'in Siverek ziyaretine, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Siverek Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu yardımcısı Bayram Türkdili, Ak Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik, Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Çay ve bazı kurum amirleri eşlik etti.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER