banner6

İzgioğlu: Anneye "Off" demeyelim

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, 'Karşılıksız sevginin, merhametin, sabrın, şefkatin timsali.' olarak tanımladığı bütün annelerin 'Anneler Günü'nü kutladı.

İzgioğlu: Anneye

İzgioğlu: Anneye ‘Off'demeyelim

ADANA(İLKHABER) – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, “Karşılıksız sevginin, merhametin, sabrın, şefkatin timsali.” olarak tanımladığı bütün annelerin “Anneler Günü”nü kutladı.

TAÇLANMIŞ BİR MÜESSESE

İzgioğlu, Anneler Günü mesajında, insanlığın var  olmasının ve devamının iki temel taşından biri olan annelik müessesesinin, bütün toplumlarda ama özellikle Türk toplumunda vazgeçilmez bir önemi bulunduğunu ifade etti.

İzgioğlu “Annelik müessesesine bizim dini ve milli öğretilerimizde apayrı önem atfedilmiştir. Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) ‘Cennet annelerin ayakları altındadır'buyururken, Cenab-ı Allah’ın, ‘Of bile demeyiniz'emriyle taçlandırdığı bu mutena, güzide müessese, milli varlığımızın da teminatıdır.” diye konuştu.

KARŞILIKSIZ SEVGİNİN TEMSİLCİSİ

“Karşılıksız sevmenin yegâne temsilcileri olan annelerimiz, aynı zamanda geleceğimizin teminatı, milletimizin maddi varlığının güvencesi, birlik ve bütünlük içinde yaşayabilmemizin en önemli manevi kaynaklarındandır.” diyen MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, mesajını şöyle tamamladı:

ZÜBEYDE HANIM, FATMA ZEHRA

“Bu duygu ve düşüncelerle, bize Anadolu’yu vatan yapan şehitlerimizin, gazilerimizin anneleri başta olmak üzere bütün annelerimizin ellerinden öpüyor, her şeyin en güzeline layık olan annelerimize en içten saygılarımı sunuyor, esenlikler temenni ediyor, ebediyete intikal etmiş Zübeyde Hanımları, Fatma Zehraları, Nene Hatunları, Kara Fatmaları, Tayyar Rahmiyeleri rahmetle, minnetle anıyor, manevi huzurlarında saygı ile eğiliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42