banner6

Kadın sorunları CHP çatısı altında tartışıldı

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Deniz Pınar Atılgan Adana'da

Kadın sorunları CHP çatısı altında tartışıldı
Kadın sorunları CHP çatısı altında tartışıldı
 

Süreyya URİ

 

ADANA-Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı  Deniz Pınar Atılgan Adana’da kadın kollarıyla bir araya gelerek, kadınların sorunlarını tartıştı, kurultay süreci çalışmalarını anlattı.  CHP Adana Kadın Kollarıyla CHP Adana il Binası’nda toplantı yapan Atılgan, toplumda daha çok kadının yönetimlere girmesi, karar mekanizmalarında yer alabilmesi için izlenmesi gereken yolları ve önlerindeki sorunları tartıştı. Atılgan, kadın kollarında görev alan kadınların sorunlarını ve önerilerini dinledi. Basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

Toplantıya Adana İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Dinigüzel ve  KK  MYK üyesi Göksu Günay,  EVKAD Kurucu üyesi Sema Turan Yapıcı, KADER Kurucu üyelerinden Nurten Mersin ile CHP Kadın Kolları üyeleri katıldı.

 

CİNSİYET KOTASI İYİ GELİŞME

 

Yeni tüzük ile cinsiyet kotasının yüzde 33’e çıkmasının iyi bir gelişme olduğunu belirten CHP kadın Kolları Genel Başkanı Deniz Pınar Atılgan, bunda Kadın Kolları eski Genel Başkanı Güldal Okuducu ile 22 ve 23. Dönem CHP Adana Milletvekili Gaye Erbatur’un büyük emeği olduğunu ifade etti. Kongre sürecinde uygulamaya geçilen yeni sistemle daha çok kadının listelere girdiğini ancak çıtayı daha çok yükseltmek için çalışacaklarını kaydeden Atılgan, Anadolu’da cinsiyet kotasını yüzde 70’lere çıkaran ilçeleri ise gururla izlediklerini belirtti. Atılgan,  hedeflerinin cinsiyet kotasını yüzde 50’lere çıkararak eşitliği sağlamak olduğunu bildirdi. 

 

4+4+4 KÜÇÜK KADINLAR YARATACAK

 

Hükumetin eğitimde 4+4+4 uygulamasını yürürlüğe girdirmek istemesini eleştiren Deniz Pnar Atılgan, sözkonusu uygulama ile özellikle Anadolu’da küçük kadınların büyük sıkıntılar yaşayacağını söyledi. Atılgan, “Bu yasa hazırlanırken bizim görüşlerimizi hiç almadılar. Bizlerin görüşlerini dikkate almadılar. Bizimgörüşlerimiz alınmadan yapılan bu yasa özellikle Anadolu’da yaratacağı küçük kadınlara büyük sıkıntılar yaşatacak” dedi.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak partili kadınlarla birlikte devam etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER