banner6

Karalar: Hayatımızın ışığı annelerimiz

Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Başkanı Zeydan Karalar Anneler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda; 'Yerleri asla doldurulmayan en değerli varlıklarımız olan annelerimiz, sevgi dolu kalpleri ve sağduyulu yaklaşımlarıyla bizlere her zaman ışık olacaktır' dedi.

Karalar: Hayatımızın ışığı annelerimiz
Karalar: Hayatımızın ışığı annelerimiz
 

ADANA (İLKHABER)-Cumhuriyet Halk Partisi  Adana İl Başkanı Zeydan Karalar Anneler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda; “Yerleri asla doldurulmayan en değerli varlıklarımız olan annelerimiz, sevgi dolu kalpleri ve sağduyulu yaklaşımlarıyla bizlere her zaman ışık olacaktır” dedi.


Sevginin, paylaşıldıkça çoğalan ve dünyayı yaşanabilir hale getiren bir duygu  diye tanımlayan Karalar,  “Sevginin en önemli kaynağı, sınırsız hoşgörü, karşılıksız emek ve inanılmaz özverileriyle bizleri dünyaya getiren ve en iyi biçimde yetişmemizi sağlayan annelerimizdir.  Yeryüzünde anne sevgisinin yerine konabilecek başka bir değer bulmak mümkün değil” diyerek karşılıksız. sevginin değerine vurgu yaptı

 

Karalar sözlerini şöyle sürdürdü: “''İlk öğretmenimiz, yol göstericimiz, en cesur koruyucumuz, daimi destekçimiz ve hayattaki en önemli hazinemiz olan annelerimiz, sevgilerin en yücesine, mutlulukların en güzeline layıktır. Sağlıklı, mutlu, üretken ve huzurlu bir toplumda annelerin katkısı inkar edilemez. Çocuk, kişiliği oluşurken en yakını olan ve sürekli ilişkide olduğu anneden etkilenir. Bu nedenle anne adaylarının kendilerini en iyi biçimde yetiştirmeleri, geliştirmeleri, bilinçli anneler olarak çocuklarına olumlu örnek olmaları çok önemlidir. Annenin çocuğuna verdiği sevgi, yaşamı boyunca gereksinim duyacağı manevi duyguların temelidir. Yerleri asla doldurulamayacak annelerimiz, sevgi dolu yürekleri ve sağduyulu yaklaşımlarıyla bizlere her zaman yol gösterecektir.”

 

Annelere yaşamlarının her döneminde destek olmak ve bekledikleri sevgi ve saygıyı göstermenin bir görev değil, içten gelen ve yoğun biçimde yaşanan bir duygu olması gerektiğini vurgulayan Karalar ''Onları yalnız belirli günlerde değil, yaşam boyunca sevgi ve içtenlikle kucaklamalı, emeklerinin boşa gitmediğini gösterecek sorumlu bir yaşam sürmeli, bizler de çocuklarımıza aynı yüce değerleri aktarabilmeliyiz. Dünyayı sevgiyle yoğuran ve anlamlı kılan, yaşamımızın en büyük güzelliği biricik annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, onlar için mutluluk ve huzur diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER