banner6

MHP'de kongre heyecanı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Teşkilatı 10. Olağan Kongresini 21 Nisan Cumartesi günü(yarın) gerçekleştiriyor.

MHP'de kongre heyecanı
MHP'de kongre heyecanı

 

 

  ADANA (İHA) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Teşkilatı 10. Olağan Kongresini 21 Nisan Cumartesi günü(yarın) gerçekleştiriyor. 

  4 Aralık 2011'de Ceyhan ile başlayıp 4 Mart 2012 tarihinde Pozantı ile tamamlanan ilçe kongreleri süreçlerini gerçekleştiren MHP Adana İlde 21 Nisan'daki kongrenin heyecanı yaşanıyor. Menderes Spor Salonu'nda saat 10.00'da başlayacak olan kongre için bütün hazırlıkların tamamlandığı öğrenildi.

  Son bir yıldır görevde bulunan İl Başkanı A. Kadir Üçkardeşler'in aday olmadığı kesinleşti. Son anda bir değişiklik olmazsa çoklu liste ile seçimlere gidilmesi bekleniyor. Mustafa İzgioğlu, Salih Gökçe, Sertan Duran'ın adaylıklarını açıkladığı kongreye Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin katılıp katılmayacağı ise netlik kazanmadı.

 

  ADANA MHP İÇİN ÖNEMLİ

  Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'nin (CKMP) Adana'da  8-9 Şubat 1969 tarihlerinde gerçekleştirdiği olağanüstü kongrede partinin adı 'Milliyetçi Hareket Partisi', amblemi de 'üç hilal' şeklinde değiştirildi. MHP'nin 'ilk genel başkanı' sıfatını taşıyan ve 4 Nisan 1997'de hayatını kaybeden Alparslan Türkeş aynı yıl yapılan seçimlerde Meclis'e Adana milletvekili olarak girmişti. MHP'nin 43 yıllık tarihinde Adana'nın önemli bir yeri bulunuyor. Mevcut Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin de eskiden Adana'ya bağlı ilçesi Osmaniyeli olması, partililer nezdinde bu önemi güçlendiriyor. MHP ilk kez büyükşehir belediye başkanlığını 28 Mart 2009 seçimlerinde Adana'da kazanmıştı. MHP Adana, Meclis'te üç milletvekili ile temsil ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER