banner6

Üçkardeşlerden vedalı davet

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı A. Kadir Üçkardeşler, kendisinin aday olmadığı bugün gerçekleştirilecek olan 10. Olağan İl Kongresi öncesi veda mesajı yayınladı. Üçkardeşler, kongreye bütün partilileri davet etti.

Üçkardeşlerden vedalı davet
Üçkardeşlerden vedalı davet

 

  ADANA (İHA) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı A. Kadir Üçkardeşler, kendisinin aday olmadığı bugün gerçekleştirilecek olan 10. Olağan İl Kongresi öncesi veda mesajı yayınladı. Üçkardeşler, kongreye bütün partilileri davet etti. 

  Üçkardeşler mesajında, Türkiye'nin içeride ve dışarıda yaşadığı çok sıkıntılı bir dönemecinde 22 Haziran 2011 seçimlerinin gerçekleştirildiğini ve kendisinin bu seçim arifesinde il başkanlığı görevine geldiğini, yaklaşık bir yıldır bu görevi yürüttüğünü hatırlattı.

  Üçkardeşler şöyle devam etti:

  "Bu süre içerisinde önce bir seçim atmosferi yaşadık. Genel seçimlerde partimizin Adana'da en iyi sonucu alması için bütün teşkilatlarımızla ve mensuplarımızla omuz omuza çalışıp yoğun bir gayret verdik. 2011 genel seçim sonuçları beklediğimiz, istediğimiz, arzu ettiğimiz, bir açıdan bakıldığında hak ettiğimiz bir netice olmamakla beraber, bel altı siyaset tarzını uygulayıp MHP'siz bir Meclis teşkil etme sevdasını güdenlerin de heveslerini de kursaklarında bırakan çok anlamlı bir sonuç olmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi ve partililerini itibarsızlaştırma çaba ve gayretlerinin karşısında genel başkanımıza ve partimize güvenerek, 2011 seçimlerinde partimize oy vererek teveccüh gösteren tüm seçmenlerimizden Allah razı olsun. Bize hakları geçti, helal etsinler. Seçim akabinde partimizin Adana'da daha da derlenip toparlanması için çalışırken bu arada 10. olağan il ve ilçe kongre sürecimizi hiçbir olumsuzluğa yer vermeden coşkulu, inançlı, demokratik bir ortamda yürüttük; 15 İlçemizin kongrelerini gerçekleştirdik."

  21 Nisan Cumartesi günü (bugün) il kongresini gerçekleştireceklerini belirten Üçkardeşler sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Partimizin ilk genel başkanı merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'in ve ülkü erlerinin emekleriyle Adana'da doğup büyüyen Milliyetçi Hareket Partisi, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin liderliğinde aziz milletimize icra makamında hizmet etmek için muhakkak surette hak ettiği yere ulaşacaktır; buna gönülden inanıyorum. 21 Nisan Cumartesi günü (bugün)  yapılacak olan il kongremizde aday olan arkadaşlarımıza başarılar dilerken, bütün partililerimizi kongreye davet ediyor, çıkacak sonucun demokrasimize, Adana'mıza, ülkemize, milletimize ve bütün mensuplarımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum."

  MHP Adana İl Başkanı A. Kadir Üçkardeşler mesajını şöyle tamamladı:

  "Büyük bir onurla yaklaşık bir yıldır üstlendiğim görev süresi içinde çalışma arkadaşlarımla, mensuplarımızla, gönüldaşlarımızla, Adanalı hemşehrilerimizle acı-tatlı anılarımız oldu. Yine bu süre içerisinde yaratılanı sevdik Yaradan'dan ötürü; kimseyi hor görmeyip, kibir yapmamaya, herkesi bir değer olarak kabul edip, kendi nefsimizin üstünde bildik. Ama beşeriz, şaşarız; ola ki istemeden de olsa kimin kalbini kırdım, gönlünü üzdü isem hakkını helal etsin. Varsa benim hakkımı da helal ediyorum. Bu vesile ile, göreve geldiğim günden bu tarafa birlikte mesai yaptığımız, kıymeti hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek kadar büyük olan yol arkadaşlarıma, çalışmalarımıza destek veren, emek veren değerli gönüldaşlarıma, ülküdaşlarıma, ilçe başkanlarına, il ve ilçe yöneticisi arkadaşlarıma, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, il genel meclisi ve belediye meclis üyelerimize, kadın kolları mensuplarımıza, Ocak başkanlarımıza, sivil toplum örgütlerinin değerli temsilci ve üyelerine, basın mensubu arkadaşlarıma, bütün partililerimize ve Adanalı hemşehrilerime teşekkür ediyor, daha güzel bir Türkiye, daha güzel bir Adana dileklerimle her şeyin gönüllerince olmasını niyaz ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER